ETKİNLİK

Aşkın Tutkulu Sesi Buika, İş Sanat’ta!

Aşkın Tutkulu Sesi Buika, İş Sanat'ta!

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika, 5 şarkıdan oluşan yepyeni çalışması ‘Para Mi (Benim İçin)’nin Dünya turnesi kapsamında 21 Aralık’ta İş Sanat’ta hayranları ile buluşuyor.

İkinci albümü “Mi Niña Lola” albümü ile İspanyol Müzik Ödülleri’nde “En İyi Prodüksiyon” ve “En İyi İspanyolca Albüm” dallarında, “El Ultimo Trago” albümü ile de “En İyi Tropikal Albüm Grammy”’sini kucaklayan Buika, 56. Grammy ödüllerinde ‘La Noche Mas Larga’ albümü ile ‘En İyi Latin Caz Albümü ve 17. Latin Grammy ödüllerinde ‘Si Volvere’ şarkısı ile ‘En İyi Kayıt’ ödülüne aday olmuştu.

‘Vivir Sin Miedo’ albümünde kendi şarkılarını yazan Buika Reggae, Ragga, Flamenko, R&B, Afrobeat ve Gospel’ı muhteşem bir şekilde harmanlıyor. Önceki çalışmalarında da Flamenko ile Caz’ı bir araya getiren sanatçı, Flamenko’yu farklı boyutlara taşıyıp dünya müziğine yepyeni bir tarz kazandırıyor.

Buika son çalışması “Para Mi” ile hayranlarına yepyeni şarkılarını sunarken, kariyerinin unutulmaz şarkılarını söyleyerek muhteşem bir müzik şöleni yaşatacak.

1- Son çalışmanız Para mı ile 21 Aralık’ta İş Sanat’ta dinleyicilerinizle buluşacaksınız. Para Mı için neler söylersiniz?

Para mi aslında bir single çalışması. Sade huzurlu ve lirik olarak tanımlayabileceğim bir çalışma oldu. 5 şarkıdan oluşuyor. Para Mi’nin en özel tarafı oğlumun da bu albümde bana eşlik etmiş olması bu nedenle benim için çok duygusal olduğunu söyleyebilirim. Hatta eşlik ettiği şarkı da bu çalışmaya adını veren Para Mi. Şarkıları İspanyolca olarak seslendirdim. Hayranlık duyduğum Flamenko gitaristi Manzanita’nın “Ni contigo ni sin ti” şarkısını da yorumladım.

2- Buika birçok tarzda şarkıları tutkuyla söyleyen bir şarkıcı. Bu single Reggae, Ragga, Flamenko, R&B, Afrobeat, Gospel ve Jazz tarzlarından hangisine daha yakın? Sizin için en özel şarkı hangisi?

Şarkı söylemek benim için özgürlük demek. O nedenle tarz ayrımı yapmıyorum ama son çalışma belki biraz daha Flamenko’ya yakın olabilir. Beni ifade eden şarkıları seçtiğim için hepsini kendime çok yakın buluyorum. Elektronik müzik bile beni çok etkiliyor. Yeni şeyler keşfetmek de bu çeşitliliğe bağlı. Para mi’den bahsetmek gerekirse sanırım hayranlık duyduğum dünyaca ünlü Manzanita’nın Ni Contigo Ni Sin Ti şarkısı beni en çok etkileyen şarkıların başında geliyor.

3- Yıllardır Türkiye’de büyük bir dinleyici kitleniz var. Sizi bir gün Türkçe bir şarkı ile dinleyebilecek miyiz? Türk müziği size ne kadar yakın?

Bunu çok isterim. Türk müziğini çok seviyorum. Sezen Aksu ve Fahir Atakoğlu’nu takip ediyorum. Her geldiğimde yeni birçok ismi tanıma fırsatım oluyor. Türk müziğine hayranım.

4- Kariyerinize dönüp baktığınızda sizin için en özel anlar hangileri?

Her çalışma ve gittiğim her konserde bu özel anlara yenilerini ekliyorum. Para Mi de oğlumla söylediğim şarkı ve Manzanita’nın şarkısını yorumlamak benim için çok özeldi genel olarak baktığımda 22 ülkede konserlerle milyonlarca hayranımla buluştum. Birçok ödülle onurlandırıldım. Hala sağlıklıyım sahnedeyim ve müziğimle insanlara dokunabiliyorum. Sahnede insanların gözlerine bakarak şarkı söylediğim her an benim için çok özel.

5- Yeni projeleriniz var mı?

Yeni şarkılar yazıyorum. Aynı zamanda kitap yazmaya da devam etmek istiyorum. Müzikal anlamda şu an Para Mi’nin dünya turnesi kapsamında birçok yerde konser veriyorum şarkılarımı olabildiğince fazla insanla paylaşmak beni rahatlatıyor. Müzik benim için keşfedilmeyi bekleyen geniş bir alan farklı tazrları deneyeceğim projeler var.

6- 21 Aralık’ta bizleri nasıl bir konser bekliyor?

Para Mi single’ının şarkılarını İstanbul’daki dinleyicilerimle paylaşacağım ayrıca kariyerimin en güzel şarkılarını da birlikte söyleyeceğimizi düşünüyorum. Sahnede her zamanki gibi doğaçlamalar ve sürprizler de olacak.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI