ETKİNLİK

Efsane Müzisyen Patti Smith Haziran’da Geliyor

Patti+Smith

ABD’li müzisyen, besteci, şair ve yazar Patti Smith,  23 Haziran Perşembe akşamı İstanbul’un unutulmaz konuklarından biri olacak.

Günümüzün ve tarihin en önemli sanatçılarından biri olan Patti Smith, unutulmaz performansı ile 23 Haziran’da Zorlu PSM sahnesine konuk olacak. Rock tarihinde bir kilometre taşı olarak kabul edilen Horses albümünün 40. yıl turnesi için “gurur dolu, gerçek bir kutlama olacak” sözleriyle hislerini paylaşan Patti Smith’in İstanbul konserine orijinal grubundan Lenny Kaye ve Jay Dee Daugherty’nin yanı sıra bas ve klavyede, 20 yıldır birlikte çaldığı Tony Shanahan da eşlik edecek.

1975’te çıkardığı ilk albümü Horses ile punk rock’ın doğmasında en etkili isimlerden biri olan 69 yaşındaki sanatçı, müzik eleştirmenleri tarafından “bilge kadın” olarak değerlendiriliyor.

Kendisini en iyi yazarak ifade ettiğini söyleyen Patti Smith, 2010’da yayınlanan ve 70’lı yılların New York’unda geçen büyülü hayatını kaleme aldığı kitabı Just Kids (Çoluk Çocuk) ile National Book Award’u kazanmıştı.

Smith, son olarak geçtiğimiz yıl yayınladığı  kitabı M Train (M Treni) ile bir kez daha çok satanlar listesine girmişti.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI