ETKİNLİK

Felsefeciler İstanbul’da buluşuyor

uluslararasi-felsefe-gunleri-basliyor

Uluslararası Felsefe Enstitüsü’nün her yıl farklı bir ülkede düzenlediği Uluslararası Felsefe Günleri, bu kez İstanbul’da gerçekleşiyor.

kucuradiİnsanlığı ilgilendiren önemli konulara felsefeci gözüyle baktığı kongre organizasyonu, ‘Değer, Değerler ve Anlam’ başlığıyla 6-9 Eylül tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.
Kongrenin ev sahipliğini ise Kadıköy Belediyesi, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Marmara Eğitim Vakfı ve Kuçuradi Felsefe ve İnsan Hakları Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenecek kongreye katılım ücretsiz olacak. Simültane çevirinin yapılacağı kongreye, Romanya Milli Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanı ve aynı zamanda Uluslararası Felsefe Enstitüsü üyesi Prof. Dr. Mircea Dumitru, Enstitüsü Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, Enstitüsü Genel Sekreteri Prof. Dr. Bernard Bourgeois başta olmak üzere dünya çapında isim yapmış birçok değerli felsefeci konuk olacak. Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’nin öncülük ettiği kongre, insanlığın güncel sorunlarına felsefe penceresinden bakmayı, katılımcılarına yeni anlamlar katmayı hedefliyor. Kongrenin açılış töreni, 6 Eylül saat 10.00’da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
Kongreyle ilgili ayrıntılı bilgiye www.kadikoy.bel.tr/Haberler/felsefe-gunleri-basliyor adresinden ulaşabilirsiniz.

ikucuradi

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI