ETKİNLİK

Garanti Caz Yeşili Konserleri

garanticazgunu

Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında, Ece Göksu & Neşet Ruacan Trio ve Jülide Özçelik, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi’ne konuk oluyor.

Thelonious Monk Caz Enstitüsü işbirliğiyle gelişen Uluslararası Caz Günü, UNESCO İyi Niyet Elçisi Herbie Hancock’un girişimiyle, cazın dünya çapında kültürlerarası diyalog ve anlayışı arttırmakta oynadığı eşsiz rolü vurgulamak ve teşvik etmek amacıyla her yıl 30 Nisan’da kutlanıyor.
Zorlu PSM’de 30 Nisan tarihinde Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek etkinlikte, Uluslararası Caz Günü unutulmaz performanslar eşliğinde kutlanacak.
2012 yılında ilk solo albümü Masal’ı, 2014’te ise Neşet Ruacan ve Volkan Hürsever gibi usta müzisyenlerle kaydettiği albümü Slow, Hot Wind’i yayınlayan Ece Göksu, bugüne kadar Nancy Marano, Cecil Bridgewater, Mulgrew Miller, Grégoire Maret gibi önemli isimlerle çalıştı. İstanbul, İzmir, Antalya ve Eskişehir Senfoni Orkestraları’yla konserler düzenleyen, birçok yerel ve uluslararası festivalde sahne alan Ece Göksu’nun harika canlı performansını saat 20:30’dan itibaren izleyebilirsiniz.
Cazın evrensel standartlarını karşılayan, bunu yaparken de Türkçe kullanımını benimseyen 2008 tarihli Jazz İstanbul Volume-1 ve 2011 tarihli Jazz İstanbul Volume-2 albümleriyle büyük beğeni toplayan Jülide Özçelik, birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile sahne aldı. Özçelik’in bünyenizi tamamıyla etkisi altına alan, ruhunuzu okşayan sesi eşliğinde saat 21:50’de başlayacak konser, Uluslarası Caz Günü’nü iyi müzikle doyasıya yaşamak isteyenler için kaçırılmayacak türden.
Ece Göksu & Neşet Ruacan Trio Caz Konseri: 20.30
Jülide Özçelik: 21.50

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI