ETKİNLİK

Kısa Kısa Haziran Ayında Nerde Ne Var?

Sigur_Ros-1

Yaz ayları başladı ve birbiri ardına konserler, etkinlikler, sergiler açılmaya başlandı. Haziran ayında gidebileceğiniz birkaç etkinliği sizler için derlerdik

jazz festCaz Festivali Başlıyor(İST)
27 Haziran – 25 Temmuz tarihleri arasında 23. İstanbul Caz Festivali, 20’nin üzerinde mekanda 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek yaklaşık 50 konserle, bu yaz da İstanbulluları caz müziğinin efsaneleriyle buluşturacak. Daha fazla detay için 

 

 

 

Sigur_Ros-1

Sigur Rós Türkiye’de(İST)
Post-rock sahnesinin en önemli gruplarından İzlandalı Sigur Rós, uzun zamandır beklenen dillere destan canlı performansıyla Türkiye’de ilk kez 11 Haziran’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde olacak. Bu tarifsiz deneyimin bir parçası olma şansını kaçırmayın.

 

 

Eğitimci Sanatçılar Seçkisi(İST)

sanat-uretenler-sanat-ogretenler-2Yükseköğretim kurumlarında sanatçı kuşakları yetiştiren eğitimci sanatçılar seçkisinin ikinci ve son sergisi “Sanat Üretenler – Sanat Öğretenler 2”, 1970-1990 kuşağı eğitimci sanatçıların eserlerini ele alıyor. Sergi, 25 Haziran’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

 

 

Dünyaya Düştüğüm Yer(İST)

dünyaya düştüğüm yer

Pilot Galeri, İrem Tok’un “Dünyaya Düştüğüm Yer” sergisine ev sahipliği yapıyor. Mitolojideki en temel ve kuvvetli motiflerden ateşin etrafında şekillenen; Heidegger, Bataille, Edip Cansever gibi pek çok yazar, şair ve düşünüre referanslar içeren sergi 18 Haziran’a kadar görülebilir.

 

 

Nefes Atölyesi(İST) 

ozgur-nefesNefesin, doğru nefes almanın, ve özgür bir nefese sahip olmanın faydaları ve yaşamlarımıza etkilerinin aktarıldığı bir günlük tanıtım hazırlık çalışması olan “Özgür Nefese Giriş” programı 12 Haziran’da Delphin Nefes Ofisi’nde gerçekleşecek.

 

 

Minik Şefler Dondurma Yapıyor(İST)favoridondurmam

Kitchen Creates, gökkuşağı tadında eşsiz lezzetli dondurmaların yapımını merak eden minik şefleri 19 Haziran’da “5 – 8 Yaş Benim Favori Dondurmam” atölyesine davet ediyor. Minik şefler, mevsim meyveli dondurma ve renkli merengue yapmayı öğrenecek.

 

Benimle Delirir Misin? (İZMİR)

benimledelirirmisinBüyük bir hata ile evlenip hayatını sürdüren, buna rağmen hayatındaki insanı hala deli gibi seven insanlara adanan bu son zamanların en iyi komedi oyunu “Benimle Delirir Misin?”, 16 Haziran’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosunda sizlerle buluşuyor.
 

 

Bir Shakespeare Komedisi(İST)

baharnoktası İş Oyuncuları, bir Shakespeare komedisi olan Bahar Noktası’yla bu sezon perdelerini açıyor. Can Yücel’in kendine özgü diliyle yeniden kaleme alarak tiyatromuza kazandırdığı ve 13 Haziran’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyundan elde edilen gelir TEMA Vakfı’na bağışlanacak.

 

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI