ETKİNLİK

Mucitlerin festivali Maker Faire için başvurular başlıyor

maker faire

Maker Faire, üçüncü kez İstanbul’da gerçekleşecek.

2006’dan beri dünyanın birçok yerinde önemli sayıda takipçiye ulaşan ve ‘Kendin Yap’ (Do it yourself) kültürünü benimseyenleri buluşturan Maker Faire, 27-29 Ekim 2017 tarihleri arasında Haydarpaşa Garı’nda mucitleri bir araya getirecek.

İnsan doğasındaki üretme-yapma eğiliminin altını çizerek, yaratıcılığın kullanılabileceği kanallara ucuz ve kolay erişimi sağlamayı; bu yolla ‘Maker’ kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Maker Faire, üçüncü kez İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Maker Faire, bu yıl da yeni icatlar ortaya koymayı ve üretmeyi seven mucitlerden mühendislere, sanatçılardan bilim insanlarına kadar herkesi bir araya getirecek. Maker hareketinin bir parçası olarak fikir ve ürünlerini sergilemek isteyen proje sahipleri veya bu uluslararası harekette yer almalıyım diyen gönüllüler 7 Ağustos tarihinden itibaren istanbul.makerfaire.com adresinden ücretsiz katılım formunu doldurarak başvuru yapabilecekler.

Müzik ve eğlenceyi bir araya getirecek Maker Faire İstanbul’da, drone yarışları, büyük enstalasyonlar, canlı müzik ve sokak sanatçılarının benzersiz gösterilerinden oluşan eğlenceli outdoor aktivitelerin yanı sıra, konferanslar, paneller, programlama, robotik, lehim ve sanat gibi konularda gerçekleşecek atölye eğitimleri yer alacak.

makerfaire

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI