ETKİNLİK

Selçuk Ural’a Saygı Gecesi

hakan

Beşiktaş Belediyesi “Ustalara Saygı” toplantıları kapsamında 7 Ağustos Pazartesi akşamı Selçuk Ural’a Saygı Gecesi düzenliyor…

Faruk Şüyün’ün 12 yıldır hazırladığı “Ustalara Saygı” etkinliklerinin 153.sü yaz dönemi nedeniyle açık havada, Beşiktaş Abbas Ağa Parkı’nda yapılacak. 1960’lı yıllardan bu yana sahnelerde olan, yayınlandığında listelerden inmeyen ilk 45’liğinin bu sene 50. yılını da kutlayan Selçuk Ural için düzenlenen etkinlik, saat 21.00’de başlayacak.
“Dertlerimi Zincir Yaptım”, “Güle Güle Sana”, “Aşkın Mapushane”, “Serseri”, “Şarkılı Kahvenin Şarkıcısı” gibi şarkılarıyla milyonların gönüllerinde taht kuran Selçuk Ural, etkinlik boyunca dostlarını sahnede bizzat ağırlayacak.
Aralarında Ali Rıza Binboğa, Bedri Baykam, Prof. Dr. Bingür Sönmez, Çetin Soysal, Ersan Başbuğ, Ferhat Göçer, Nilgün Belgün, Salim Dündar’ın da bulunduğu gecenin konukları, şarkıları ve sohbetleriyle izleyicilere iki saat boyunca keyifli dakikalar yaşatacaklar.
En sevilen şarkılarını seslendirecek olan Selçuk Ural, etkinliğin sonunda sevenlerini “Güle Güle Sana” diyerek ağırlayacak.

Selçuk Ural'a Saygı Gecesi 1
Ustalara Saygı toplantıları 21 Ağustos’ta Bilgen Bengü’ye Saygı Gecesi ile yine Abbas Ağa Parkı’nda sürecek.
12 yaşındaki Ustalara Saygı etkinlikleri bu sene yaz tatili arası vermeden devam ediyor… İlki 7 Kasım 2005 tarihinde Melih Cevdet Anday için gerçekleştirilen toplantılar, geride bıraktığı 152 saygı gecesiyle (kısa bir ara dışında) alanının tek ve en uzun soluklu organizasyonu. Kış sezonlarında Akatlar Kültür Merkezi’nde ve Fulya Sanat’ta; yaz aylarındaysa Beşiktaş semtinin sevilen parklarında gerçekleştirilen etkinliklerde bugüne kadar 40 binin üzerinde izleyici ağırlandı.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI