FESTİVAL

Ankara’da Solo Dans Festivali Başladı

solo

Türkiye’nin ilk solo dans festivali Ankara’da başladı

Türkiye’nin bireysel çağdaş dans kategorisine özgün ilk etkinliği olan Solo Çağdaş Dans Festivali önceki gün Ankara’da başladı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Cermodern Sanat Direktörü Zihni Tümer bundan sonraki yıllarda yapacakları festivallerde solo dansa her zaman yer ayıracaklarını belirtti. Tümer, “Solo dansçılar çağdaş dansın nomadlarıdır, göçerleridir” dedi.

Toplamda 31 solo dans performansına ev sahipliği yapacak festivalde Amerika, Avusturya, Avustralya, Almanya, Belçika, İsrail, İsviçre, İtalya, Lübnan, Fransa, Meksika, İspanya ve Ukrayna’dan sanatçılar yer alıyor. Türkiye’den aldığı davet sonrasında bu festivale heyecanla geldiğini belirten Fransız dansçı Benoit Couchot, “Solo dansa Almanya’da katıldığım bir festival sonrasında başladım. solo dans benim için bireysel olarak üretip kendimi bireysel olarak var edebildiğim bir dans türü” diye konuştu.

‘Solo yalnız olmak’

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaşayan dansçı Yara Lucia ise dansa çocukken jimnastikle başladığını söyleyerek “7 yıldır da profesyonel olarak dans ediyorum. solo dans benim için yalnız başına dans etmek” ifadelerini kullandı.

 

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI