FESTİVAL

Festivaller Ülkesi: Türkiye

Diynamic Festival

Ülkemiz her yıl çoğu şehrinde türlü türlü etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklerin başını açık ara farkla şüphesiz festivaller çekiyor

57.Uluslararası Bursa Festivali

20 Haziran 2018 tarihinde 57. Uluslararası Bursa Festivali, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve yıllara meydan okuyan MFÖ grubunun konseriyle başlamış olup 20 Temmuz 2018 Teoman konseriyle sona erecek. Ayrıca festival sürecinde 32. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması da 7 Temmuz’da başlamış olup 12 Temmuz’da sona erecek. Şimdiye kadar dans yarışmasında 24 ülkeden farklı gruplar boy gösterdi. Festivali şöyle bir inceleyecek olursak Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı tarafından düzenleniyor. Ülkemizde ki en uzun süreli kültürel etkinlik olarak da biliniyor. İlk 1962 yılında düzenlenmiş olup gelenekleşmiş hale gelmiştir. Her yıl açılış konuşmalarından sonra Festival Onur Ödülü veriliyor. 20 Haziran’dan bugüne kadar Emel Sayın, Ümit Besen, Pamela, Emre Altuğ, Sertap Erener ve daha birçok sanatçı sahne almış olup 17 Temmuz’da Ayo, 20 Temmuz’da da Teoman müzik ziyafeti verecek. Festivale olan ilgi her sene artıyor ve bu ilgi sayesinde Bursa tanınıyor.

Devam eden ve Gelecek Festivaller

25. İstanbul Caz Festivali 26 Haziran’da başlamış olup 17 Temmuz’da sona erecek. Yani geç kalmış sayılmazsınız. Festivalde adeta caz şöleni yaşanıyor. Dünyanın her yerinden gelen 200’den fazla sanatçı 50 konser veriyor. Müzik ve eğlencenin iç içe olduğu bu festival özellikle caz müzik sevenlerin kaçırmaması gereken bir etkinlik.

Kuşadası Gençlik Festivali

11-15 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan festival gençlere sınırsız müzik ve eğlence imkanı sunuyor. 5 günlük festivalde 2 ana sahne artı 55 sanatçı ve grup sahne alacak. Yeni Türkü, Ceza, Duman, Hayko Cepkin, Halil Sezai, Şebnem Ferah, Gazapizm ve daha nice sevilen sanatçı gümbür gümbür gelecek. Bu sene 3.sü düzenlenecek olup arkadaşları toplayıp gidilebilecek, hoş vakit geçirilebilecek bir eğlence etkinliği.

 

Trakya Festivali

19-22 Temmuz tarihlerinde Erikli Sahili’nde düzenlenecek harikalarla dolu bir festival. Feridun Düzağaç, Aylin Aslım, Emre Aydın, Ezhel, Dolu Kadehi Ters Tut, Gökhan Türkmen, Can Bonomo gibi isimler sahnede boy gösterecek olup seyircilerin ruhunu müzikle dolduracak. Sıcak yaz günlerinde müzik ile serinlemek isteyenlerin kesinlikle katılması gereken bir eğlence şöleni.

Trakya Festivali

 

Diynamic Festival

4 Ağustos’ta İstanbul’da düzenlenecek olan festival ikinci kez sahnelenecek. Elektronik müzik sevenlerin hayran kalacağı etkinlikte başı Solomun çekiyor. Dünyaca ünlü sanatçıya Magdalena, Karmon, Magit Cacoon, Adriatique gibi kişilerde eşlik edecek. Zengin kadrosu ile seyirciyi coşturmaya geliyorlar.

 

Bozcaada Caz Festivali

27-29 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek caz festivali İstanbul Caz Festivali’ni kaçıranlar veya gidemeyenler için güzel bir alternatif sunuyor. Festival kapsamında adanın her yerinde çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. Yüksek enerjisi, adanın güzelliği ile festival tabiri caizse tadından yenmeyecek. Eski ve yeni sanatçıları bir araya getiren caz şöleninde Ceylan Ertem, Nilipek, Alp Sönmez, Erik Truffaz, Cenk Erdoğan, Mehmet İkiz, Emir Ersoy, Kaan Düzarat ve daha bir sürü sanatçı sahnenin tozunu attıracak.

Yazar: Zeynep Uysal

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI