FESTİVAL

“Lost” ve “Prison Break” Dizilerinin Yönetmeni Film Festivale Geliyor

Bobby Roth02

17 Kasım’da başlayacak 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali için “Lost”, “Prison Break”, “Miami Vice”, “Fringe” gibi pek çok kült dizinin yönetmeni Bobby Roth Türkiye’ye geliyor

17 Kasım’da başlayacak 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali sinemanın usta isimlerini İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta Béla Tarr’ın İstanbul’a geleceğinin müjdesini veren festivalin bir diğer önemli konuğu, “Lost”, “Prison Break”, “Miami Vice”, “Fringe” gibi pek çok kült dizinin yönetmeni Bobby Roth olacak.

Eğitimini Berkeley’de Felsefe ve Yaratıcı Yazarlık, USC Cinematic Arts’ta Sinema, UCLA’da Film Yapımcılığı alanında tamamlayan Roth, “Lost” ve “Prison Break” başta olmak üzere aralarında “Miami Vice”, “Beverly Hills, 90210”, “Revenge”, “Grey’s Anatomy”, “Fringe”in de bulunduğu pek çok ünlü televizyon dizisini yönetti. Independent Feature Project’in kurucularından ve Amerikan Yönetmenler Birliği’nin ilk eş başkanı da olan Roth, Sundance’te Büyük Jüri Ödülü’nü kazanan “Circle of Power” (1981), “Heartbreakers” (1984), “Manhood” (2003), “Berkeley” (2005) gibi pek çok ödüllü filmleri çekti. En son 3 sene önce Türkiye’de TRT dizisi olan “Filinta”nın yönetmenliğini yapan Roth, Haziran ayında düzenlenen Miami Web Fest’te Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü aldı. Sektörde halen aktif olarak çalışan Roth, Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde de vereceği masterclass programı “Bir Yönetmen Hazırlanıyor” ile tüm dünyada eğitimler vermeye devam ediyor.

Festivalle ilgili detaylı bilgi için: bogazicifilmfestivali.com

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI