FESTİVAL

İstanbul Kukla Festivali Sanatseverlerle Buluşuyor

1. Arjantin - La Gorda Azul

20. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali 13-29 Ekim tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Dünyanın en renkli ve başarılı kukla oyunlarını her yıl İstanbul’da bir araya getiren Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, bu yıl da her yaşa, her ilgi alanına ve beğeniye hitap edecek çok farklı üsluplar ve tekniklerle dolu bir program içeriyor.

Bu yıl 20. kez gerçekleştirilecek festivalde, Türk Gölge Tiyatrosu’nun 500. yılı olması sebebiyle Topkapı Sarayı Müzesi Karagöz Koleksiyonu  yıllar sonra yeniden sergilenecek.

20. uluslararası istanbul kukla festivali

İstanbul Karagöz Kukla Vakfı tarafından organize edilen  festival Karagöz sanatçımız, İstanbul Karagöz Kukla Vakfı Başkanı Cengiz Özek Sanat Yönetmenliğinde gerçekleşecek. 15 ülkeden 20 grubun katılacağı festival 13-29 Ekim tarihleri arasında seyircisiyle buluşacak. Festivale katılacak gruplar şöyle;

Türkiye’den Cengiz Özek, Tiyatro Gülgeç, Açıkgöz Kukla gruplarının yer alacağı festivalde Avusturya’dan Thomas Eddl, Fransa’dan Ruşen Yıldız, İspanya’dan Toni Zafra, Ytuquepintas ve El Gecko con Botas, İtalya’dan Paolo Papparotti, Macaristan’dan Mikropodium, Çin’den Mao Mao, Tayvan’dan Kaohsiung Gölge Tiyatrosu, Kamboçya’dan Sovannaphum, Rusya’dan Meta Zero, Arjantin’den La Gorda Azul, Çek Cumhuriyeti’nden Karromato, İsrail’den Ornan Braier ve Hindistan’dan Krishnan Kutty Pulavar Memorial Tholpavakoothu Puppet Centre konuk oluyor.

20. uluslararası istanbul kukla festivali

İtalyan Kültür Merkezi, Fransız Kültür Merkezi, Cervantes Kültür Merkezi, İsrail Başkonsolosluğu, Avusturya Kültür Ofisi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleşecek festivalde yer alan dünyaca ünlü gruplar; Akbank Sanat, Fransız Kültür Merkezi, Sahne Pulcherie, Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi, Terakki ve Işık Okulları salonları, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Yeldeğirmeni Kültür Merkezi sahnelerinde seyirciyle buluşacak.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden yaklaşık 20 kukla tiyatrosu ekibini İstanbul’da buluşturacak festivalin biletleri  biletinial.com üzerinden temin edilebilir. Akbank Sanat’ta gerçekleşecek gösterimlerin biletleri ise biletix.com’dan satışa sunuluyor.

20. uluslararası istanbul kukla festivali

20. uluslararası istanbul kukla festivali

20. uluslararası istanbul kukla festivali

20. uluslararası istanbul kukla festivali

20. uluslararası istanbul kukla festivali

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI