KİTAP

Bir İş Adamının Motosikletle Dünyayı Keşfi

????????????????????????????????????

30 yıldır motosikletiyle dünyayı dolaşan iş adamı Muhammed H. Hamedi’nin son 10 yılda yaptığı seyahatlerin anlattığı kitabı ‘From the Himalayas to Andes – II

İran’da doğup âşık olduğu kadın uğruna Türkiye’ye yerleşen işadamı Muhammed H. Hamedi, 12 yaşında başlayan motosiklet tutkusunun izinde 30 yıldır dünyayı geziyor. Borusan Grubu’nda üst düzey yönetici olan ve 2007 yılında ikinci kitabını yayımlayan Hamedi, yaptığı seyahatlerin notlarını, anılarını ve çektiği fotoğrafları seyahate, motosiklete ve farklı kültürleri keşfetmeye meraklı okurlarla paylaşmıştı.

Aradan geçen 10 yılda motosiklet üzerinde 5 kıtayı keşfetme şansı bulan Hamedi, ‘From the Himalayas to the Andes – II / My Journey on a Motorcycle’ adlı ikinci kitabında gezdiği yerlere ilişkin görsel ve yazınsal bir anılar derlemesi sunuyor okura. Birbirinden çok farklı coğrafyalar ve hayatları gösteren fotoğraflarıyla okuru kendi gezdiği rotalarda yolculuğa çıkaran Hamedi, kitapta Libya’dan Avustralya’ya, Güney Afrika’dan Hindistan’a, Meksika’dan Brezilya’ya, Peru’dan Madagaskar’a, Namibya’dan İzlanda ve Umman’a kadar 10 farklı ülkeyi dolaşıyor.

Hamedi’nin “30 yıldır benim ruh eşim ve ilham kaynağım” dediği sevgili eşi Zeynep Hamedi’nin de son iki seyahatine eşlik ettiği kitabın editörlüğünü, Borusan Kocabıyık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi büyük kızları Leyla Hamedi yaptı. Küçük kızları Mina Hamedi’nin de bir bölüm yazarak katkı sağladığı kitabın Türkçeye tercümesi ise Stella İlyazer tarafından yapıldı. Hamedi’nin ilk kitabında olduğu gibi, ‘From the Himalayas to the Andes – II”in geliri de Muhammed Hamedi Burs Fonu ve Borusan Kocabıyık Vakfı’nın sağladığı akademik burslar için kullanılacak.

İngilizce olarak okurlarla buluşan kitabın Türkçesi yıl sonunda raflardaki yerini alacak.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI