KİTAP

“Böğürtlen Kışı” Pena Yayınları Farkıyla

“Böğürtlen Kışı” Pena Yayınları Farkıyla

Sarah Jio’nun, Türkiye’de en çok satan kitabı “Böğürtlen Kışı” yenilenen yüzüyle Pena Yayınları tarafından raflarda yerini aldı.

İsmini Kuzey Amerika’da ilkbaharın son aylarında sık sık yaşanan soğuk havanın halk arasındaki tabirinden alan “Böğürtlen Kışı” romanı, 1933 yılında Seattle’da yaşanan kar fırtınasında oğlunu kaybeden bir anneyi ve seksen sene sonra bu hikâyenin ardına düşen bir kadın gazeteciyi konu alıyor.

Sarah Jio, “Böğürtlen Kışı” romanında; umut ve umutsuzluk ekseninde anne sevgisi, ailenin önemi, dostluk ve aşk gibi konuları etkileyici bir şekilde işleyerek sürükleyici anlatımı ile okurları derinden etkilemeyi başarıyor. Bir çırpıda bitireceğiniz ve fakat etkisinden uzun süre çıkamayacağınız bir roman.

 

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Daniel’ı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Daniel’ın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı…

 

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Vera’yla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir.

“Böğürtlen Kışı” Pena Yayınları Farkıyla

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI