KİTAP

David Grossman, 2017 Man Booker Uluslararası Ödülü’nü kazandı

LONDON, UNITED KINGDOM - JUNE 13: Israeli author David Grossman with his book 'A Horse Walks Into A Bar' attends the 2017 Man Booker International Prize nominations photocall in London, United Kingdom on June 13, 2017.
 (Photo by Ray Tang/Anadolu Agency/Getty Images)

2017 Man Booker Uluslararası Ödülü’nü kazanan isim “A Horse Walks İnto A Bar” (Bara Giren At) adlı romanıyla ünlü İsrailli yazar David Grossman oldu.

Edebiyat dünyasının en önemli ödüllerinden biri kabul edilen Man Booker Uluslararası Ödülü’nün bu yılki sahibi “A Horse Walks İnto A Bar” (Bara Giren At) adlı romanıyla 63 yaşındaki ünlü İsrailli yazar David Grossman oldu. 2017 Man Booker Uluslararası Ödül Töreni İngiltere’nin başkenti Londra’daki ünlü Victoria & Albert Müzesi’nde gerçekleştirildi. Kitabın yazarı Grossman ile çevirmeni Jessica Cohen, 50 bin sterlin (222 bin TL) para ödülünü paylaşacak. David Grossman, eserlerinin yanı sıra birçok platformda İsrail’in Filistin’e yönelik politikalarını eleştiren ve savaş karşıtı görüşleriyle de biliniyor.
Grossman’ın ödüllü kitabı, İsrail’in küçük bir kasabasındaki gece kulübünde geçiyor. Oldukça hassas ancak çok yaratıcı bir çocuk olan Dovale’ın komedyen olarak sahneye çıkışı ve kendi içinde yaşadığı çelişkiler okuyucuya aktarılıyor.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI