KİTAP

Edgar Degas’nın Hayatı ve Eserleri İş Bankası Kültür Yayınları Etiketiyle Raflarda Yerini Aldı

Edgar Degas_İş Bankası Kültür Yayınları

İş Bankası Kültür Yayınları’nın kültür ve sanatseverler için hazırladığı ve büyük bir ilgiyle takip edilen ressamlar serisi Edgar Degas’nın hayatı ve eserleriyle devam ediyor.

Tüm zamanların en büyük ustalarından biri olarak kabul gören, ilham kaynağı Degas’nın yaşamı, yaşadığı çalkantılı sosyal ve siyasal dönem bağlamında ele alınıyor. Sanatçının eğitimi, esin kaynakları ve bugüne ulaşan mirasına ilişkin renkli bir içerik sunan eserde, Degas’nın en bilinen ve sevilen balerinleri, yıkananları, at yarışı sahneleri, kafe konserleri, manzaraları ve portrelerinden derlenen 500 görselle zengin bir seçki bulunuyor.

Ecole de Beaux Arts’da büyük ustaların üslubunda aldığı geleneksel eğitimden bir tarih ressamı olmasına, özgün üslup arayışlarına, gerçekçi yaklaşımını geliştirmesine ve nihayetinde modern yaşam ressamlığına uzanan sanat yaşamına ilişkin kapsamlı bir inceleme niteliğindeki eserde, kronolojik sırayla verilmiş yapıtların üslup ve içerik analizleri de yer alıyor. Sanatçının pastel, çizim, yağlıboya, eskiz ve heykellerinden oluşan geniş bir galeri içeren kitap, Degas hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için muazzam bir kaynak niteliğinde.

Ön-Raffaellocular, Renoir, Raffaello, Manet, Goya ve Gauguin de İş Kültür Yayınları’nın ressamlar serisinden önümüzdeki günlerde çıkacak kitaplar arasında bulunuyor.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI