KİTAP

FİLMLER ÜZERİNE PSİKANALİTİK YANSIMALAR YAYIMLANDI

Hareketli İmgeler- Filmler Üzerine Psikanalitik Yansımalarkapak

 

”Hareketli İmgeler: Filmler Üzerine Psikanalitik Yansımalar” adlı kitap, okuyucularla buluştu.

Sinema ve psikanaliz alanında başarılı eserleri ile bilinen İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, haziran ayı itibariyle bir eseri
daha edebiyat dünyasına kazandırdı. ”Hareketli İmgeler: Filmler Üzerine Psikanalitik Yansımalar” adlı kitap, okuyucularla buluştu.

Hareketli İmgeler- Filmler Üzerine Psikanalitik YansımalarAvrupa Psikanalitik Filmler Festivali Direktörü Andrea Sabbadini’nin olan bu eserde, beyazperdede bugüne kadar oynamış olan psikolojik filmler üzerine derin analizler yer alıyor. Sinema ve psikoloji üzerine, sadece film eleştirmenlerinin değil, terapistlerin de değerlendirmeleri katılarak bir analiz hazırlanmış. Karakterlerin ruhsal analizleri sonucunda, ona can verecek olan oyuncunun psikolojisi ile ne derece başarılı yansıtabildiği konusuna değinilmiş. Sanatçı Sabbadini, eseri hakkında: ”Aslına bakılırsa, insanlara bu filmleri yaptıran ve bizlere izlettiren şey meraktır. Bazı insanları psikanaliz yaptırmaya iten, bazılarını ise o terapi divanına uzatan şey de yine merak olmuştur. Bu nedenle de, sinema ve psikanaliz arasındaki bağlantıyı incelemenin gerekliliğini hissettim ve bu eseri yazmaya karar verdim.”

Kitap, çocukluk, ergenlik, fahişelik, psikanaliz, aşk ve skopofili adlı 6 kavram üzerinden oluşturulmuş. Meraklıları için, kitap tüm kitap satış noktalarında mevcuttur.

Yazar : Tugay Aras

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI