KİTAP

”İnfaz” Raflarda

infaz.indd

David Baldacci’nin yeni polisiye-gerilim romanı Doğan Kitap etiketi ile raflardaki yerini aldı.

Unutamayan Adam romanından tanıdığımız polis dedektifi Amos Decker yeni bir davayla iş başında… Yıllar önce Ulusal Futbol Ligi’nde oynadığı ilk maçta aldığı şiddetli bir darbeyle ölümden dönen, beyni değişime uğrayarak hiçbir şeyi unutamayan bir adam haline gelen Decker bu yeteneği sayesinde kendi ailesinin cinayetini çözmüştü… Şimdiyse infazına dakikalar kala ölümden dönen Melvin Mars’ın davasını çözmesi gerekiyor…

 

Yirmi yıl önce anne ve babasını öldürmekten suçlu bulunan Melvin Mars infaz saatini beklerken tuhaf bir şey olur. Gizemli bir itirafçı ortaya çıkar ve cinayeti kendisinin işlediğini söyler… Tüm eyaletin gündemine oturan bu haber artık FBI için oluşturulmuş özel bir birimde çalışan polis dedektifi Amos Decker’ın da ilgisini çeker. Ama infazdan kurtulan Melvin’in itirafçısının suçu gerçekten işlemediğinin ortaya çıkınca işler sarpa sarar. Amos Decker itirafçının ve cinayetlerin arkasındaki sırrı çözemezse Melvin yeniden infaz sandalyesine oturacaktır.

 

Kitaptan alıntı:

Ölüm hücresi…
Koridorun hemen sonundaydı işte. Son kilometre diyorlardı ona. Aslında bir kilometre değil, sadece on metre ötedeydi. Bu iyi bir şeydi, çünkü birçok mahkûm oraya varamadan yığılıp kalıyordu. Ama ölüme giden mahkûmların her iki yanında, onları yerden kaldıran ve kalan yolu yürümelerini sağlayan iri gardiyanlar olurdu.

infaz.indd

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI