KİTAP

İstanbul’un -İpe Sapa Gelmez- Alternatif Tarihi

İstanbul’un -İpe Sapa Gelmez- Alternatif Tarihi

İstanbul’un -İpe Sapa Gelmez- Alternatif Tarihi yalnızca bir kitap olarak değil bir sosyal sorumluluk projesi olarak da raflardaki yerini alıyor.

Bizans döneminden, Kurtuluş Savaşına dek uzanan zaman dilimine ait 5 adet bağımsız öykü sunan İstanbul’un -İpe Sapa Gelmez- Alternatif Tarihi, okuyanları kâh hüzünlendirmek kâh güldürmek kâh düşündürmek için samimi ve sıcak birçok hikâyeye ev sahipliği yapıyor. Yazar tüm öykülerini okurla buluşma ve karşılıklı konuşma olarak konumlandırarak, kelimelerini farklı ve samimi bir dil ile seslendiriyor.

 
Gerçeklerden yola çıkarak ustaca kurgulanmış hikâyelerin içerisinde, yazarın tabiriyle, “atmasyon”un ayrımını yapmak oldukça güçleşiyor. İstanbul’un -İpe Sapa Gelmez- Alternatif Tarihi, İstanbul’un tarihini, “Bu şehir muz kabuğundan çıkmadı,” söylemi ile tarihin aslında ne kadar eğlenceli olabileceğini göstermek üzere okuyuculara sunan akıcı ve tek solukta okunacak bir eser.

İstanbul’un -İpe Sapa Gelmez- Alternatif Tarihi
İstanbul’un -İpe Sapa Gelmez- Alternatif Tarihi Hakkında

 
Barış Uzunhan, Anadolu’nun çeşitli illerinde yaşadıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a geliyor. Fotoğrafa duyduğu ilgi, o zamandan beri İstanbul’u gezerek pozlamaya, pozladıkça da kendine has hikâyelerini yazmaya yöneltiyor. Son derece eğlenceli öykülerle okurlarının duygu dünyalarına ulaşmasının yanında, öğrenciler için bir burs fonu oluşturarak tek çıkış yolu olarak gördüğü eğitime katkı sağlamayı da hedefliyor. Kitabın satışından elde edilecek gelir daha önce “Hekat” projesinde olduğu gibi bu burs fonuna aktarılarak öğrencilere ulaştırılacak.

 
İstanbul’un  -İpe Sapa Gelmez- Alternatif Tarihi’nin editörlüğünü Müjgan Tanatabey Gök ve Eren Ergün birlikte gerçekleştirdi. Kitabın beğeni toplayan kapağının grafik tasarımını ve dizgiyi Şener Soysal tasarladı.
Sadece yazar değil, projede yer alan herkes bu projeden gelecek kazançlarını burs fonuna bağışlama inceliğini gösteriyorlar.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI