KİTAP

Kara Kalem

Kara Kalem

Ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikâyesi

Türkiye’nin ilk yerli Netflix dizi uyarlamasının kitabı… “İstanbul başka şehirlere benzemez!.. Berlin ikiye ayrıldı, dünya gene de dönmeye devam etti. New York’un kalbine uçak sapladılar, düzen yeniden kuruldu. Ama İstanbul öyle mi, ya! Bu şehir dengede tutuyor dünyayı. Tahterevallinin ortası burası! İstanbul düşerse bil ki son yakındır!”

Bu, küçücük bir çocukken ailesini yitirmiş bir delikanlının öç hikâyesi. Bu, bahtsız güzel kadınların, tutkulu aşık adamların umutlarının ve savaşlarının hikâyesi. Bu, tılsımlı bir gömleğin, esrarengiz bir karganın, İstanbul’un dehlizlerinde saklanan sırların akla hayale gelmeyen hikâyesi. Bu kehanetlerin ve kerametlerin destanı…

İpek Gökdel, Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikâyesi’nde ailesinin intikamını almak ve üniversitede okumak için İstanbul’a gelen Yavuz’un fantastik hikâyesini anlatıyor. İstanbul’un geçmişi ile bugünü arasında gidip gelen roman, 500 yıl önce bir padişaha ait tılsımlı gömleğin aynısını bulan bir delikanlının kahramana dönüşme yolculuğu. Geçmişle günümüz arasında efsanelerle dolu bu zaman yolculuğunda, iyilikle kötülüğün bitmeyen çarpışmasının tam ortasında kalacağınız kitapta sıra dışı güçlerinin olduğunu fark eden bir delikanlının, tarih ile harmanlanan macerasının tanıklığını yapıyoruz.

N. İpek Gökdel

Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. İletişim
eğitimine devam etmek üzere gittiği İngiltere’de, eşzamanlı olarak Saatchi & Saatchi Londra ofisinde çalışma hayatına başladı. Uzun yıllar reklam sektöründe çalıştıktan sonra kendi yapım şirketini kurdu. N. İpek Gökdel, yapımcılığını ya da öykü tasarımını üstlendiği birçok televizyon projesini hayata geçirdi. Halen iletişim danışmanlığı yapmakta, roman yazmakta.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI