KİTAP

Köpek Balıklarının Gizemli Dünyasına Yolculuk

köpek balığı

Dünyaca ünlü köpekbalığı uzmanı Bernard Séret, sizi köpek balıklarının oldukça detaylı, gizemli ve çekici dünyasına çağırıyor.

Köpek balıkları, ancak son 20 yılda bilim insanlarının gerçek araştırma konularından biri haline geldi. İlginin bu denli geç olması nedeniyle, bugün bildiğimiz türlerin yüzde 16’sı son 15 sene içerisinde keşfedilebildi. Ancak görevin tamamlanmasına daha çok var!

Bu çizgi roman, köpek balıklarının nasıl canlılar olduğunu anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda bu muhteşem hayvanlara dair güncel bilgilerin gerçekçi bir fotoğrafını çekiyor. Sizi köpek balıklarının oldukça detaylı, gizemli ve çekici dünyasına çağırıyor. Karakarga Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan bu  çizgi roman 80 sayfadan oluşuyor.

Köpek balıkları

Bir uzman ve bir çizer, çizgi romanla köpekbalıklarını anlatmak için bir araya geliyor:

Bernard Séret dünyaca ünlü bir köpek balığı uzmanı. Fransa Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde deniz biyoloğu olarak da görev yapan Séret, kıkırdaklı balıkların korunması için aktif olarak mücadele veriyor.

Julien Solé ise Fluide Glacial ve La Revue Dessinée gibi Fransa’nın önemli çizgi roman dergilerine çizen, gerçek bir köpek balığı hayranı. İllüstrasyonların bulunduğu Shark Book isimli bir kitap yayımladı.

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI