KİTAP

Sırr-ı Sevda Raflarda

Sırr-ı Sevda Raflarda

Yazar Sezgin Irmak’ın üçlü serisinin son halkası Sırr-ı Sevda raflardaki yerini aldı.

Sırr-ı Sevda Raflarda 2

Üsküdar’da son oyun, son veda…

Zehr-i Bal kitabıyla ve romana özel online müzik albümüyle okurun ilgisini çeken Sezgin Irmak, son kitabı Sırr-ı Sevda ile de büyük beğeni topladı. 1870’lerde geçen hikâyede dönemin önemli kadılarından Rauf Efendi’nin kızı Gülpare ve Kalaycı Hamza’nın devlet ile aşk arasındaki imtihanları konu alınıyor. Üsküdar, Adalar, Galata, Dolmabahçe ve Göksu gibi tarihi yerlerde geçen hikâyede aşk ve polisiyeyi buluşturan yazar, “Bu seri yüreklere tutulan bir ayna, hangimiz bu imtihanlardan geçebilirdik?” sorusunu yöneltiyor.

Portakal Kitap’tan çıkan seride ön planda aşk tutulurken, gerçekçi karakterler de bir arada. Zehr-i Bal Serisi, Osmanlı’nın ilk kız öğretmen okulundan çocuk yuvalarına, düzenlenen isyanlardan istihbarat teşkilatına, vatanseverlerden madrabazlara kadar önemli konulara değiniyor. Basit bir kalaycı gibi gözüken Hamza’nın şiire olan merakı ve Gülpare ile yaşadığı aşk, kitabın akıcılığını bir hayli etkiliyor.

Yazar Sezgin Irmak seriyi şöyle anlatıyor: Genellikle günümüz kurgu hikâyeleri; gerek film, gerekse kitaplar, aşkın gerçekçiliğinden öte insanüstü tarafından almayı doğru buluyorlar. Daha hayali, daha romantik oluyor tabii. Ama bu yüreğimizi zehirlemekten, ilişkilerdeki beklentilerimizi artırmaktan öteye gitmiyor. Oysa aşk tutunmaktır… Sıkı sıkıya sarılmak… Beklediğimizi bulamadığımızda kabuğumuza çekilmeyi tercih ediyoruz. Etrafımız mutsuz insanlarla doluveriyor bir anda. İşte bu noktada Zehr-i Bal serisi her kitapta, insanların kabuğunu kırabileceği farklı metotlar sunuyor. Zehr-i Bal’da beşeri ve ilahi aşk; Mühr-ü Kalp’te kibir ve sabır; Sırr-ı Sevda’da ise tevekkül ve azim ele alınıyor.

Sırr-ı Sevda Raflarda 1

Tüm kitapçılarda bulabileceğiniz Zehr-i Bal serisinin son kitabı Sırr-ı Sevda’nın arka kapak yazısı ise şöyle:
“Kimse kolay demedi zaten aşk kovanında arılara hükmedebilmeye. Yüreklerde başıboş bırakılan ve baldan kesilip zehir vızıldayan seslerinden sıyrılabilmeye… Mühürlenen kalplerde tatlı hülyalardan uyanabilmeye ve onu ince bir zar kıvamında çevreleyen, aşk kovanını huzursuz eden, kışkırtan, kızıştıran; toprağı insandan, insanı hayvandan ayıran o nefsin dizginlerini ele geçirmeye… Kimse kolay demedi zaten vuslatı yatıştıran o sevdanın sırrına erişebilmeye.”

Kusursuz bir aşka gölge gibi düşen yalanlar, Osmanlı’yı yeniden ele geçirmeye çalışan sermayeli madrabazlar ve geçmişten gelen suallerle Gülpare ve Hamza’nın aşktaki son imtihanı!
Üsküdar’da son oyun… Son veda…
Bedia’nın aslında kim olduğunu öğrenen Rıfkı, Sultan’ı devirmek isteyenlerin yanında yer alınca, bütün dengeler bozulur. Bu sefer isyan bayrağını taşıyan taraf Kadı Ailesi mi olacak?
Severek okuduğunuz Zehr-i Bal serisinin son kitabı Sırr-ı Sevda’da artık hikâye nihayete ererken tüm giz perdeleri de sonuna kadar aralanıyor.
Yazar Sezgin Irmak, akıcı üslubuyla geriye okura tek bir sual bırakıyor:
“Ben seni mi, yoksa sana uzanan gül kokulu bahçelerini mi sevdim?”

Online Satın Almak İçin: http://www.kitapyurdu.com/yazar/sezgin-irmak/149788.html
Online Müzikler: https://www.youtube.com/watch?v=nrmrYUjAd3c&list=PLJ58Es5IEZEanyJCU_alkgZz0Ac1HIRfm&index=4
TANITIM FİLMİ: https://drive.google.com/open?id=0B-cqjOt0g7BVdlN0UGtMV1ludkE

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI