KİTAP

”Tek Kadın Latife” Raflarda

''Tek Kadın Latife'' Raflarda

Atatürk hakkında yazdığı kitaplarla tanınan yazar Oğuz Akay’ın yeni kitabı ”Tek Kadın Latife” Destek Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini aldı.

Uzaktan uzağa Mustafa Kemal’e âşık olan Latife ve kaderin onları bir araya getirişi…
Milli Mücadele yıllarının zorlu koşullarında alevlenen bir aşk… Atatürk’ün yaşamında yer etmiş tek kadın… Mustafa Kemal Atatürk’ün, Latife Hanım’ın ve onların çevrelerindeki insanların Milli Mücadele yılları boyunca yaşadıkları, birbirleriyle olan ilişkileri Oğuz Akay’ın akıcı kaleminden okurlarıyla buluşuyor.
Kurtuluş mücadelesinin ardından esareti son bulan Türk kadınının hikâyesi olan Tek Kadın Latife yalnızca aşkın değil Milli Mücadele’nin de romanı…

Arka kapaktan:

Bir eylül sabahı, şafak vaktiyle beraber, Türk hilali, üzgün İzmir’e neşe getirdi. O gün, büyük kurtarıcı ile esaretine nihayet verdiği Türk kızı karşı karşıya oturdular. Sonra büyük misafiri ve onun kıymetli arkadaşlarına izaz ve ikram etmek, onlara temiz ve medeni bir hayat yaşatmak, yorgunluklarını dinlendirmek için çarpan mini mini kalp, birden bütün varlığını kuvvetli bir ateşin sardığını hissetti.

Seviyor ve seviliyordu… Fakat, vazifesini; vatanına, kadınlığa, kendi şerefine medyun olduğu vazifelerini ihmal etmiyordu dünkü zafer kızı… Bu suretle dünyanın, tarihin en büyük ismini taşımaya muvaffak oldu.

''Tek Kadın Latife'' Raflarda

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI