KİTAP

Yılın En İyi Roman Ödülü ‘Unutmalar Şehri’ne

cevat_turan_odul6

Ünye Yunus Emre Edebiyat Ödülleri’nde ; “En İyi Roman Ödülü” Unutmalar Şehrine verildi

Yazar Cevat Turan’ın ‘Çorum olayları’nı kaleme aldığı, Mayıs 2017’de yayımlanan ve kısa sürede 6’ncı baskısına ulaşan romanı ‘Unutmalar Şehri’, Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri kapsamında ‘Yılın En İyi Roman Ödülü’ne layık görüldü.

Ünye Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri, çok sayıda usta yazarı kitapseverlerle buluşturdu.Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe, yazar Cevat Turan’ın yanı sıra, Metin Üstündağ, Şerafettin Kaya, Mehtap Meral, Dursun Özden, Murat Bulut ve Aslan Özdemir gibi 30’u aşkın yazar katıldı. 7-13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ve son günü ödül töreniyle kapanan etkinlikte şair ve yazar Cevat Turan, kitapseverlere, ‘Edebiyatımızda Dönem Romanları’ konulu bir konferans verdi.

‘Çorum olayları’nı merkeze aldığı ‘Unutmalar Şehri’nde, 1980 yılının Mayıs’ından 12 Eylül askeri darbesine kadar geçen 5 aylık bir kesiti anlatan Turan, konferansta, ”Bir ülkenin geleceğini şekillendirmek için geçmişini çok iyi bilmek gerekmektedir” dedi.

unutmaalar sehri

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI