Kültür Sanat Liste

2018’in En Popüler Yabancı Gerilim Dizileri

walking-dead-1024x683

Korku dizilerini hayranıysanız bu korku dizi listesi tam sizlik

Sizi tam anlamıyla bağımlısı yapacak 10 yabancı korku dizisi listesini hazırladık

Masters of Horror

Takdir edilesi bir açılışla kendisini duyurmuş olan yapım, soundtrack, oyunculuk ve hikayeleri itibariyle önemli oranda beğeni almıştır. Dizi aslında meşhur korku yazarlarının kısa hikayelerinden meydana gelen konularının, kısım kısım televizyon dizisi formatına uyarlanmış halidir. Korku temasına hakim bir izleyiciyseniz, yeterince beğenecenize garanti ediyoruz.

Supernatural

 

Takipçisi hafife alınmayacak kadar çok olan bilim kurgu dizisi, korku türünün en iyileri arasına girmekte pek de zorlanmamalı.
Dizi, Sam ve Dean adlı 2 kardeşin doğaüstü yaratıklarla mücadelelerini konu alıyor. Dini inanışlarımız kapsamında bakacak olursak biraz saçma gelebilir. Doğu üstü varlıklarla birleşince bir dizi bu gayet normal.

American Horror Story

 

İsminden de anlayabileceğiniz gibi Amerikan yapımı bir korku dizisidir. Konuların işleyiş şekli birbiriyle irtibatlı olmasına rağmen, bir o kadar da ilgisiz gibi gözükebiliyor. Bolca hayalet ve değişik korku ögeleri mevcuttur, sonuna kadar korkabilirsiniz. Korkunun yanısıra evimizin hizmetçisi de bir o kadar ilgi odağınız olacak. Gerek çekiciliği olsun, gerekirsede tahrik edici tavırları olsun, cidden dikkat çekici. Lakin bu onun ihtiyar bir bunak olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ne yapalım, korku kaçınılmazsa keyif almaya bakacağız bundan sonra.

The Strain

 

Epey sürükleyici yapısıyla sizi içerisine çekeceğine kuşku yok. Düşen bir uçak kazasında yalnızca 4 şahıs hayatta kalıyor. Fakat hayatta kalan bu 4 şahıs, kana susamış birer yaratık gibi sağa sola saldırıyorlar. Bir şeklinde vampire dönüşmüşlerdir ve bunları temizleyecek olan kişinin işi hiç basit olmayacak.

The Walking Dead

 

Bu diziyi eminimki çok duymuşsunuzdur. Yürüyen ölüler yani zombi severlerin bayıldığı efsane bir dizi.   Aslında bu dizi zombi korku dizisi fakat bir çoğumuz zombilerin gerçek olmadığını bildiğimiz için, herhangi bir korku duymuyoruz. Düşünsenize Rick’in yerinde siz varsınız? O zaman bırakın korkmayı hepimiz kafayı sıyırırdık.

True Blood

 

Japonların; true blood ismiyle yapay kan üretip piyasaya çıkarmaları sonucu vampirlerle insanların birlikte yaşadığı bir dünya olmuştur. Güzel kızlar ve doyasıya kan kokusu. Oyunculuk yönünden baktığımızda oyunculuğu gerçekten başarılı bir dizi.
Korku, daha fazla vampirler ve kan ile sağlanmaya çalışılmasının yanında erotik sahnelerle de beslenmiyor değil. Korku ve erotizmin harika uyumu

Hemlock Grove

 

Çok değişik bir kurt adam vakası. Pek bilinmiyen kasabanın birisinde parçalanmış bir bayan cesedi bulunur.
Kasabalı bunun akıllarına nerden geldiyse kurt adam vakası olduğunu düşünür, hem de bu olaydaki en büyük şüpheli de kızın cesedini bulan kişidir. Bu tarz diziler genellikle gençlerin sevdiği dizi olarak görülüyor. Fakat bu dizinin ergen bir dizi olmadığı konusunda kendini kanıtlamış bir dizidir. Takdir sizlerin iyi seyirler.

Rosemary’s Baby

 

Güzel bir kadın olan Rosemary, Yakışıklı bir erkek olan Guy ile evlenir. Bu yeni mekandaki düzene alışamayan çifti, konuksever komşuları alıştırır. Ancak bu komşular, konuksever oldukları kadar kuşkulu davranışlar da bulunurlar. Rosemary bir gün rüyasında acayip bir varlık doğrulusunda tecavüze uğrar ve kalktığında bundan sonra hamiledir. Komşularımız bu vaziyete pek şaşırmamış gibi görünürler. Bu vakanın ardından komşularımızın gizemi, korkuyla bütünleşerek ve katlanarak devam eder.

Bates Motel

 

Dizimizin ana karakteri olan çift, hayat sürdürdükleri trajedilerden arınmak yerine sakin bir kasabaya yerleşir ve bir motel işletip sakin ve sevgi dolu hayat sürmeye çalışırlar. Her şey normal gibi devam ediyorken, çiftimiz moteldeki halının altından rastgele bir defter bulur ve böylelikle korkunun kıvılcımları son sürat artar.

Hannibal

 

Korku sinemasının bir farklı klasiğinin kahramanı da kendisi dizisiyle ekranlarda korku salanlardan. The Silence of the Lambs‘in ünlü piskopat psikiyatristi Hannibal Lecter’ın yaşamının seneler evvel geride bıraktığımız dizi, Lecter ile seri katillerle empati kurabilen bir FBI ajanı olan hastası arasında yaşanan olayları anlatıyor.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI