MÜZİK

Bifo, Zee Zee’ye Eşlik Edecek

Zhang Zuo
Photo: Marco Borggreve

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), dünyanın önemli orkestralarıyla verdiği konserlerdeki başarısıyla dikkat çeken orkestra şefi Domingo Hindoyan yönetiminde, ünlü piyanist Zee Zee’ye eşlik edecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), baharın ilk günlerinde iki genç yıldızı müzikseverlerle buluşturuyor. 19 Nisan Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te gerçekleşecek konserde BİFO’yu, Philharmonia, Mozarteum, Suisse Romand ve Londra Filarmoni Orkestraları ile verdiği konserlerde ayakta alkışlanmış orkestra şefi Domingo Hindoyan yönetecek. Konserin solisti ise Paavo Järvi’nin “tanıdığım en tutkulu ve dikkat çekici yeteneklerden biri” sözleriyle tanıttığı piyanist Zhang Zuo ya da daha çok bilinen adı ile Zee Zee olacak.

Almanya’daki eğitiminin ardından Asya ve Avrupa’da pek çok konser veren bol ödüllü Zee Zee, yoğun albüm çalışmasının yanında geçen sezon BBC Filarmoni Orkestrası ile BBC Proms’da da büyük beğeni topladı.

Domingo Hindoyan ise geçen sezonu Berlin Devlet Operası’nda yönettiği Tosca ile kapattı, 20. yüzyılın Rus müziğine olan yakınlığını ise Zürih’te yönettiği Stravinski baleleri ile göstererek olumlu görüşler aldı.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI