MÜZİK

Los Vivancos Röportajı

Los Vivancos Röportajı

Los Vivancos’la gösterileri öncesi, kariyerlerini ve son gösterileri “Born To Dance”i konuştuk.

‘7 Hermanos’ ve ‘Aeternum’la bizleri masalsı yolculuklara çıkaran Los Vivancos yepyeni gösterileri ‘Born to Dance’ ile 16 Aralık’ta Tim Show Center’da hayranlarıyla buluşacak. Los Vivancos üyeleri küçükken ailelerine yaptıkları gösterilerini birlikte gittikleri Barselona Dans Konservatuarı’yla profesyonel alana taşıdı. Okul sonrası bir süre solo kariyer sürdüren kardeşler ayrı ayrı da başarılı çalışmalara imza attı.

Eğitim hayatları Madrid’den Londra’ya, Vancouver’dan Hollanda’nın ünlü Bale Tiyatrosu’na uzanan Los Vivancos üyeleri 2004’te bir araya gelip Los Vivancos’u kurdu ve o günden bu yana katıldıkları televizyon programları, festivaller A.B.D, Hollanda, Belçika, İngiltere, Kanada, Kolombiya, Fransa ve İspanya’da gerçekleştirdikleri özel gösterileriyle izleyenlere unutulmaz ve keyifli anlar yaşatıyor.

Los Vivancos Röportajı 1

1- En üretken dans gruplarından birisiniz. Yıllardır bu kadar başarılı ve uyumlu olmanızı neye bağlıyorsunuz?

İşimize olan sevgimiz, disiplin ve çalışmamıza… Dans bizim için bir hayat tarzı. Hayatınızı dansınıza göre yaşamanız gerekiyor sağlığınız vücudunuza bakmanız ve spor çok önemli biz de küçük yaşlardan bu yana bunu alışkanlık haline getirdik ama en önemlisi dansı tutkuyla seviyoruz. Farklı türleri denemek, yeni şeyler keşfetmek ve izleyenlerin alkışları bizi motive ediyor.

2- Kardeş olmanız sahnedeki uyumu da arttırıyor mu?

Kesinlikle. Birbirimize destek oluyor ve sahne üzerinde empati yapabiliyoruz. Bu da sahnede daha yaratıcı olmamızı sağlıyor. Turnelerde özellikle çok eğleniyoruz.

3- Flamenko Los Vivancos kardeşler için ne ifade ediyor?

Flamenko genlerimizde var. Babamızdan kalan bir miras. Bizler bu dansın içine doğduk diyebiliriz. Dansçı olarak Joaquin Cortes, müzisyen olarak da Paco de Lucia sevdiğimiz isimler.

Los Vivancos Röportajı 2

4- Born To Dance’in önceki gösterileriniz 7 “Hermanos” ve “Aeternum”dan farkı nedir?

Flamenko, bale, dövüş sanatlarını bir araya getirdiğimiz bir gösteri. Born To Dance Müzikleri, Koreografisi ve kullanılan teknoloji ile önceki gösterilerimize göre çok görkemli ve etkileyici bir şov oldu. Beethovendan Metallica’ya kadar farklı bir çok müzikle deneysel bir sound oluşturduk.

5- Klasik bale ve Flamenko geçmişiniz var. Koreografiye dövüş sanatlarını ekleme fikri nasıl doğdu?

Zaten dövüş sanatları ile yıllardır ilgileniyorduk. Böylece sahnede çok güçlü bir dans ortaya çıkıyor. Bu gösteride dövüş sanatları da ince bir estetikle sahnede oluyor. Flamenko ile birlikte kung-fu ve hatta kick box bile var. Vücudumuzu güçlü ve esnek kullanmayı seviyoruz. Bu nedenle bu figürleri de gösterinin bir parçası yapmak istedik.

6- 16 Aralık‘ta dansseverlerle buluşacaksınız. İzleyicilerinize bir mesajınız var mı?

Born To Dance müzikleri, koreografisi ile önceki gösterilerimize göre çok görkemli ve etkileyici bir şov. Türkiye’deki hayranlarımızı bekliyoruz. Tekrar İstanbul’da olacağımız için çok heyecanlıyız.

Los Vivancos Röportajı 3

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI