MÜZİK

Türk Caz Haftası Başladı

Turk_Caz_Haftasi3-min

Cazseverlerin uzun süredir beklediği, Kosova’nın en saygın festivallerinden olan Türk Caz Haftası’nın açılışı başkent Priştine’de yapıldı

23-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin ilk gecesinde sahneye Şenay Lambaoğlu çıktı. Günün sürprizi ise Lambaoğlu’nun konser öncesi Kosova’nın duayen müzisyenlerinden Fatmir Makoli ile Arnavutların geleneksel çalgısı Çiftelia’yı çalması oldu.

Konserin açılış konuşmasını yapan T.C. Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç: “Bugün 6. Türk Caz Haftası’nın açılış konseri için buradayız. Türk müziği çok zengin, caz müziği de çok zengin. Fakat bu ikisi birleştiğinde karşımıza apayrı bir zenginlik çıkıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Caz Haftası’nı Priştine Yunus Emre Enstitüsü düzenliyor. Bu büyük organizasyon için Enstitüye, proje koordinatörü Ertan İlyaz’a, bu gece sahne alacak olan değerli sanatçımız Şenay Lambaoğlu ve diğer sanatçılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Türk Caz Haftası’nın ikinci gününde ise, Anadolu ezgilerini cazla birleştirecek olan Authentic Anatolian Project, Kosova’nın tarihî şehri Prizren’de cazseverlerle buluşacak.

Festivalin kapanış konserinde ise Kosovalı müzikseverleri Merih Aşkın’ın sahne alacağı eğlenceli bir gece bekliyor.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI