MÜZİK

Türkiye opera tarihi belgeselleşti

26opera

Türkiye opera tarihine ışık tutan, yönetmenliğini ve yapımcılığını Devrim Çiftçi’nin üstlendiği “Bir Tatlı Huzur: Opera” belgeselinin galası bugün yapılacak.

Osmanlı döneminden günümüze Türkiye topraklarında operanın gelişimini anlatan “Bir Tatlı Huzur: Opera” belgeseli, Türkiye opera tarihine ışık tutuyor. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Devrim Çiftçi’nin üstlendiği belgeselde konuyla ilgili arşivlerin yanı sıra müzikologlar ve opera sanatçıları başta olmak üzere pek çok ismin anlatımı da yer alıyor. Belgesel, Türkiye operasının duayeni olarak gösterilen, Milano La Scala operasındaki başarılarıyla dünya çapında tanınan bir soprano olan Leyla Gencer’e de yer veriyor.

‘Operamız nereden geldi, nereye gidiyor?’
Belgeselde Ahmet Say, Dr. Emre Aracı, Doç. Dr. Seyit Yöre, Fügen Yiğitgil, Hakan Tıraşoğlu, İsmail Aksu, Murat Katoğlu, Müfide Özgüç, Nejat Işık Belen, Prof.Gürer Aykal, Prof. Mesut İktu, Prof. Zeliha Berksoy, Suat Arıkan gibi müzik dünyasının önemli isimlerinin röportajları da yer alıyor. “Operamız nereden geldi, nereye gidiyor?” sorusuna yanıt arayan belgeselin galası ise bugün gerçekleşecek.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI