RÖPORTAJ

Kültür Sanat Haziran Röportajları: Serkan Şenalp

SERKAN ŞENALP GÖRSEL 4

Son dönemde adından çokça söz ettiren oyunculardan Serkan Şenalp ile yeni projeleri ve yaşamına dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

SERKAN ŞENALP GÖRSEL-min

1- İşletme bölümünü bitirdiğinizi biliyoruz. Oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı?
Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Çocukluğumdan beri ilgili olduğum bir alandı okul tiyatrosu ve amatör topluluklarda yer alıyordum. Üniversiteye adımımı atar atmaz da kendimi televizyonda buldum ve sonrası da geldi.

2- Oyunculuk dışında neler yapıyorsunuz? Hiç ticaretle ilgili girişiminiz oldu mu?
Mesleğim hayatımın tamamını kaplayan ve sürekli çalışmam gereken bir durum yaratıyor. Pek çok girişimim ve başka ilgi alanlarımda var bunlara da vakit ayırmaya çalışıyorum ama anlatmaya değer şeyler değiller şimdilik.

3- Şuana kadar canlandırdığınız karakterlerde kendinize yakın hissettiğiniz noktalar oldu mu?
Aslında tüm oynadığım karakterleri kendime yakın hissetmek zorundayım hiçbiri bana ait bir şeyleri yansıtmıyor ama hikâyedeki adam kimse o olmam gerekiyor onu anlamak için. Onun karakterini bürünmezsem gerçekçiliğini kaybedeceği için o oluyorum bu Ahmet, Mehmet fark etmiyor. Tabi ki burada gerçek bildiğimiz anlamdaki bir yakınlıktan bahsetmiyorum yani mafya üyesini oynadığımda etrafta öyleymiş gibi gezmekten. Bu ciddi bir kişilik problemine dönüşür sonrasında (Gülüyor). Hikâyeye hizmet ettiğim süreçte kimsem oyun sırasında o olmam gerekiyor sadece.

4- Hayalinizde canlandırmayı çok istediğiniz karakter var mı?
Hayallerin sınırları ve limitleri yok bu sebeple bir çerçeve ya da bir hedefimde yok açıkçası. Bence önemli olan elinizdekini en iyi, en gerçek şekilde başarabilmek.

5- Farklı farklı dizi ve sinema projelerinde gördük sizi. Tiyatro ile ilgili bir çalışmanız olmadı mı bugüne kadar?
Şuanda oynadığım bir oyun yok. Bir oyun hazırlığı var ama şimdiden konuşmak için çok erken.

6- Sinema, Tv ve tiyatro özelinde bir ayırım yapacak olsaydınız hangisi sizin tercihiniz olurdu?
Elma, armut, çilek gibi 3 farklı şeyden bahsediyoruz. Hepsinin üretimi ve tüketimi farklı olduğu için farklı tatlar bırakıyorlar. Kişisel tercihim sinema olurdu ama üçü de keyif aldığım işimin bir parçası.

7- O Hayat Benim adlı dizi yakın zamanda final yaptı. Neler söylemek istersiniz?
Pastel Film’in 4 sezon reyting yarışında hep zirveyi zorlayarak sürdürdüğü benimde son 2 sezonunda yer aldığım, çok keyifli ve eğlenceli bir işti. Büyük keyif alarak çalıştım ama her hikâye gibi bir sona geldi ve bitti.
SERKAN ŞENALP GÖRSEL 3

8- Gelen projeleri değerlendirirken nelere dikkat ediyorsunuz?
Hikâyenin beni içine çekip çekmemesi, senaryo kim için ve nereye yapılıyor, kimler oynuyor, nasıl bir ekiple çalışacağım… gibi bir çok sorunun cevaplanması gerekiyor. Kolektif bir iş yapıyoruz, 60-100 kişinin ortak çalıştığı ve tüm ekibin başarı ya da başarısızlık elde ettiği bir iş bu. Her şey önemli diyebilirim.

9- Geçmişte Tv programı da sunmuştunuz. Tekrardan size bir Tv programı projesi ile gelinse tepkiniz ne olur?
Çok tercih etmediğimi söyleyebilirim. Oyuncu olarak gerçek kişiliğinize yakın bir görünümle Tv’de olmanın oyunculuk kariyerine olumsuz etkiler edebileceğini düşünüyorum ama zaman zaman görüştüğümüz işler olmuyor desem yalan olur. Şimdilik önümde bir Tv programı yok ama.

10- Peki yakın zamanda sizi Tv ekranlarında veya beyazperde de görecek miyiz?
Önümüzde ki aylarda başlayacak tv dizileri için menajerim Duygu Başara ile görüşmelerimiz devam ediyor ama şimdilik netleşen bir şey yok. Geçen sene Saraybosna’da çektiğimiz Emir Hacı Hafız Begovic ve Natasha Petrovic ile oynadığım bir sinema filmi var oda sanırım Eylül ayı gibi vizyona girecek.

11- Kamera arkasında nasıl bir hayatınız var?
Sıradan, yalın, normal bir yaşamım var (Gülüyor).

 

Röportaj: UMUT DURAN

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI