SERGİ

10. Yıl Sergisi Studio-X İstanbul’da

Yahsibey Sergisi

Yahşibey tasarım çalışmalarının  10. yıl sergisi Studio-X Istanbul’da.

Emre Senan Tasarım Vakfı (ESTV), 10 yıldır sürdürdüğü Yahşibey Tasarım Çalışmaları girişiminin 10. yılını 15 Şubat 2018’de Studio-X Istanbul’da açılacak bir sergi ile kutlamaya                hazırlanıyor. Sergiyle eş zamanlı olarak vakfın 2. kitabı olan “İkinci 20 Kitabı”nın da sunumu gerçekleştirilecek.

Emre Senan ve Prof. Ayşegül İzer tarafından kurulmuş olan ESTV, bu sergiyle kamuya geride bıraktığı 10 yılın hesabını veriyor. Sergide izleyicilere 10 yıl boyunca yapılan 40 tasarım çalışmasının sonuçları, katılan tasarımcılar, yaşananlar, edinilen eğitim deneyimleri aktarılacak.

Sergiyle birlikte sunulacak, Mas Matbaa tarafından basılan 672 sayfalık “İkinci 20 Kitabı”  ise 40. tasarım çalışması sırasında öğrencilerle birlikte tasarlandı.

Sergi süresince, Yahşibey Tasarım Çalışmaları’nın ikinci 10 yılının tartışıldığı bir arama toplantısı ve tasarım eğitiminin geleceğinin tartışıldığı bir panel düzenlenecek. Sergi ziyaretçilerinin daha zengin bir sergi deneyimi için akıllı telefonlarında bir QR Code tarayıcısı bulundurmalarında fayda var.

Ziyaretçiler sergiyi  23 Mart tarihine kadar Studio-X Istanbul’da görülebilir.

Yahsibey Sergisi

 

Yahsibey Tasarim Calismalari

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI