SERGİ

4. Jameel Ödülü Sahibini Buldu

sergi1

Türkiye’den iki önemli sanatçı, Canan ve Cevdet Erek’in adaylar arasında gösterildiği 4. Jameel Ödülü’nü Ghulam Mohammad kazandı.

jamelödülüCommunity Jameel’in bir girişimi olan Art Jameel; dünyadaki çeşitli sanat organizasyonlarıyla işbirliği içinde, bağlantıların kurulması ve bilginin paylaşılması için kültürel değişim programları geliştiriyor.  MENAT (Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türkiye) bölgesinde canlı bir sanat ortamının yaratılması ve desteklenmesini hedefliyor. 25 bin İngiliz Sterlini değerinde ödülü olan uluslararası Jameel ödülü İslami geleneklerden ilham alan çağdaş sanatçılara ve tasarımcılara verilmek üzere iki yılda bir müze ve Art Jameel işbirliğiyle düzenleniyor.

280’in üzerinde başvuru alan Jameel Ödülü’nün 11 sanatçısı, Victoria ve Albert Müzesi Direktörü Martin Roth’un başkanlığındaki jüri tarafından belirlendi. Adaylar arasında Türkiye’den de iki sanatçı vardı: CANAN ve Cevdet Erek.

Pera Müzesi’nde 8 Haziran-14 Ağustos arasında ödüle aday olan sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Daha sonra V&A Müzesi ve farklı mekanlara taşınacak olan sergi, dünyanın birçok yerinde ziyaret edilebilecek.

Yazar : emR

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI