SERGİ

Adahan İstanbul “ALARM” sergisine ev sahipliğe hazırlanıyor

Alarm1

Adahan İstanbul, 13 Temmuzda başlayacak ve birçok sanatçının da bireysel desteğiyle gerçekleşen “ALARM” sergisine ev sahipliği yapıyor

Oyuncular Sendikası’nın da desteğiyle 13-14-15 Temmuz 2018 tarihlerinde görülebilecek sergide uzun zamandır deneysel fotoğraf çalışmaları yürüten Cem Demirel ve anlık kolaj çalışmalarıyla tanınan Nazlı Kocaçınar’ın son dönem işleri yer alıyor.

Cem Demirel’in eylemsiz farkındalığın gücünü yansıtan ve güçlü karakter seçimlerinden oluşturduğu portre çalışmalarının üzerine Nazlı Kocaçınar’ın bütünlüğün içindeki parçalanmışlığı yansıttığı kolaj çalışmaları oturtuluyor. Proje iki sanatçının sorguladığı yaratma arzusunu tetikleyen duyguların belirli kalıplara ve tanımlara sığdırılmasını, sanat ve sanatçıyı özde var olmayan kurallara göre belirleyen sistemin dayatmalarını yok sayarak izleyiciyle buluşuyor.

Sergi mekânı, enstalasyon çalışmalarıyla interaktif bir proje alanına dönüştürülüyor. Yaratım sürecinde sanatçının sisteme uyumlanarak kendine uyguladığı oto sansür ve dış engellemerin anlatıldığı bu projede duyguların özgürlük ihtiyacının da altı çiziliyor. Eserlerin geneline hakim olan kırmızı renk, yaratım sürecindeki sanatçıların duygu ve düşüncelelerinin kendileri üzerinde yarattığı baskı sonucu ortaya çıkan sanrılara ve bu durumun günümüz sanat ve sanaçılarını “alarm” durumuna geçirdiğine vurgu yapıyor.

 

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI