SERGİ

Barış Sarıbaş ”Kağıt işler”

Barış Sarıbaş ''Kağıt işler''

Barış Sarıbaş’ın ”Kağıt İşler” adlı sergisi 11 Ekim’de Kare Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Barış Sarıbaş’ın kağıt işleri, her ne kadar tuval çalışmalarına temel oluşturan kendini keşfe çıktığı ön çalışmalar gibi görülebilir ise de, aslında hepsi kendi içinde oldukça şaşırtıcı, gizemli, kendine has imgeler, çizgiler ve mesajlar taşıyan özgün birer sanat yapıtıdır. Sanatçının devingen gücünü içinde barındıran bu siyah beyaz ve kırmızı monokrom resimlerin çok akıcı bir enerjiye ve heyecana sahip olduğu onun sanatçı kişiliğini ve dünya görüşünü en spontan şekilde yansıtan çalışmalar olduğu düşünülüyor.

Daha çok büyük ebatlı canlı renkli tuval çalışmaları ile tanıdığımız Barış Sarıbaş’ın bu sergide 2000’li yıllardan bu yana, tuvallerine paralel ürettiği kağıt çalışmalarına yer verilecek.

Sanatçının kağıt üzerine kömür ve kurşun kalemle oluşturduğu çalışmalarının yanı sıra, 2016 yılından beri yine kağıt üzerine ecoline kullanarak ürettiği monokrom işleri yer alacak.

Barış Sarıbaş Kimdir

Barış Sarıbaş genç kuşağın geleceğe yönelik heyecan veren isimlerinden biridir. Marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesi Hüsamettin Koçan atölyesinden mezun olan sanatçı, başta İstanbul, Ankara ve İzmir sonra İtalya ve Almanya’da olmak üzere önemli kişisel sergiler açtı, yine yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere çeşitli kolektif sergiler ve sanat fuarlarına katıldı. 1998 – 2013 yılları arasında çağdaş Türk sanatının ustalarından Ekrem Kahraman ile sanatsal iş birlikleri gerçekleştirdi, 11 ödül aldı. Eserleri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli koleksiyonlara girdi, İtalya’da; Museo d Arte Contemporanea di Roberto Bilotti Ruggi D aragona, Museo di Arte Contemporanea di Cosenza, Palazzo Arnone di Cosenza, Luciano Benetton Museum olmak üzere dört müzenin kalıcı koleksiyonunda yer almakatadır.

Barış Sarıbaş ''Kağıt işler''

 

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI