SERGİ

Bilkent Center’da Unutulmaz Nostalji

????????????????????????????????????

Türk sinemasının en önemli film afişlerinin yer aldığı ‘Yeşilçam Film Afişleri Sergisi’ Bilkent Center’da ziyarete açıldı.

Bilkent Center, Yeşilçam’ın seçkin filmlerinin afişlerinin yer aldığı renkli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Usta oyuncuların fotoğraflarından oluşan afişler ziyaretçileri bekliyor.

Şehrin en renkli noktalarından biri olan Bilkent Center’da düzenlenen sergide ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘Turist Ömer’, ‘Hababam Sınıfı’ gibi filmlerin orijinal afişleri, 25 Mart’a kadar AVM ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.

????????????????????????????????????

Tarihe Damga Vuran Filmler

Milli Kütüphane arşivinden çıkarılan çok sayıda afiş Ankaralılara nostalji yaşatacak. Geçmişin huzuru, neşesi ve umuduyla yaşamımıza renk katan kimi zaman ise hüzne boğan Yeşilçam Film Afişleri arasında ‘Senede Bir Gün’, ‘Turist Ömer’, ‘Çiçek Abbas’, ‘Kezban’, ‘Gülen Gözler’, ‘Uçurtmayı Vurmasınlar’, ‘Orta Direk Şaban’, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘Küçük Hanım’ın Şoförü’, ‘Hababam Sınıfı’, ‘Gülen Gözlere’ gibi Türk sinema tarihine damgasını vuran birçok filmin afişi yer alıyor.

 

????????????????????????????????????

 

????????????????????????????????????

 

????????????????????????????????????

 

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI