SERGİ

Bir sanat eseri olarak “Koku”

Akbank Private Banking_A Journal_ISTANBUL’74_The Department of Scent Art_Koku Sanatı

Akbank Private Banking’in, dijital lifestyle platformu A Journal ve ISTANBUL’74 işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Koku Sanatı 1889-2012” sergisi 23 Mart Cuma günü sanatseverlerle buluşuyor

Akbank Private Banking’in dijital lifestyle platformu A Journal, ISTANBUL’74 tarafından oluşturulan içeriğiyle; sanat, mimari, tasarım, moda, yaşam, müzik, seyahat ve teknoloji gibi hayatın farklı alanlarında ilham veren konuları, global bir bakış açısıyla okuyucularına yansıtıyor.

“Koku sanat mıdır?” sorusunun yanıtını ziyaretçilere yönelten “The Art of Scent 1889-2012” sergisi, ilk kez New York, The Museum of Art and Design’da sanatseverlerle buluştu. “Ernest Beaux’nun Chanel N ̊ 5”ını,“Aimé Guerlain’in Jicky”sini, “Bernard Chant’ın Aromatics Elixir”ini ve “Olivier Cresp’in Light Blue”su gibi 12 önemli sanat eserini ön plana çıkaran sergi, koku tarihini resim, heykel, mimari ve müzik gibi disiplinlerin estetiksel ve tarihsel bağlamında konumlandırarak, daha geniş bir kapsamda incelenmesine fırsat tanıyor.

Serginin açılışı kapsamında The Museum of Arts and Design’da, “The Department of Scent Art” / “Koku Sanatı Bölümü”nü kuran ve serginin küratörlüğünü üstlenen Chandler Burr de İstanbul’a geliyor.

“The Art of Scent 1889-2012” sergisi, 23 Mart -13 Nisan 2018 tarihleri arasında ISTANBUL’74’ün Teşvikiye’de bulunan galerisinde sanatseverlerin yanı sıra koku alanında farklı bir deneyim yaşamak isteyenleri de bekliyor.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI