SERGİ

Borusan Contemporary Amerika’da

Daniel Canogar, Hipocampo 2, 2010 - Kopya

Borusan Contemporary Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki eserlerden oluşan iki yeni sergi ABD’de sanatseverlerle buluşuyor

29 Temmuz’da açılan Michigan Üniversitesi Sanat Müzesi sergisi 26 Kasım’a kadar ziyarete açık kalırken, New York sergisi 12-28 Ekim 2017 tarihleri arasında izlenebilecek.

Bu yıl Borusan Contemporary Çağdaş Sanat Koleksiyonundan seçme eserlerden oluşan iki yeni sergi Amerikalı sanatseverlerin ilgi ve beğenisine sunuluyor. Küratörlüğünü Borusan Contemporary Sanat Yönetmeni Kathleen Fordeun yaptığı sergilerden ilki Hareketli Görüntü: Betimleme 29 Temmuzda Ann Arborda açıldı. Sergi 26 Kasıma kadar ziyarete açık kalacak. Uvertür: Borusan Contemporary Sanat Koleksiyonundan Bir Seçki başlıklı ikinci sergi ise 12-28 Ekim 2017 tarihleri arasında New Yorkta sanatseverlerle buluşacak.

Ann Arbor’da açılan Hareketli Görüntü: Betimleme, Borusan Contemporary Sanat Koleksiyonu’nun, Michigan Üniversitesi Güzel Sanatlar Müzesi’nde sergilenen üçüncü ve son sergisi. Açılışından bu yana hayli ilgi gören sergi, geleneksel portre kavramları üzerine çağdaş bir bakış sunan Hannu Karjalainen, Daniel Rozin ve Marina Zurkow’un eserlerinden oluşuyor. Michigan Üniversitesi Güzel Sanatlar Müzesi’nde açılan ve yine Borusan Contemporary Sanat Koleksiyonu’ndan eserleri içeren önceki iki sergi, zaman odaklı medya sanatında manzara ve performans araştırmalarını irdeliyordu.

12 Ekim’de New York’ta açılacak Uvertür: Borusan Contemporary Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki başlıklı ikinci sergi ise Jim Campbell, Daniel Canoger, U-Ram Choe, John Gerrard, Claudia Hart, Ali Kazma, Michal Rovner ve Allard van Hoorn gibi önemli sanatçılardan oluşan uluslararası bir kadro tarafından üretilmiş yapıtlardan oluşuyor. Zamana dayalı media-art örneklerini içeren sergideki eserler insan algı ve hafızasını, tarihsel dokümantasyon sürecini, ayrıca kimlik ile çevrenin değişen kavramlarını inceliyor. Dijitalleştirilmiş manzaralar, yeni üretilmiş videolar ve interaktif portrelerden oluşan sergi, 28 Ekim’e kadar Manhattan’ın Lower East Side bölgesindeki 208 Bowery Galerisi’nde sergilenecek.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI