SERGİ

Devrim Erbil ve Yigit Dundar’ın Eserleri Art New York’ta

Istanbul, Suleymaniy e- Kırmızı 21 Nisan 2018-35 tuyb 100x100cm- devrim erbil-min

Türk sanat tarihinin dev isimlerinden Devrim Erbil ve genç kuşak sanatçılarından Yigit Dundar’ın eserlerini Art New York’ta Amerikalı sanatseverlerle buluşuyor

Gama Art Gallery, 2018 Şubat ayında bir ilk’e imza atarak Devrim Erbil eserlerini Muse VR yapımıyla sanal gerçekliğe dönüştürerek sergilemiş, Türk sanat dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Aynı yenilikçi projesi Virtual Devrim ile Art New York’a katılan galeri, Muse VR tekniği ile gelistirdigi interaktif sanal gerçeklikle, Amerikalı sanatseverleri 360 derecelik bir İstanbul yolculuğu yaptıracak.  Vitrual Devrim projesi dolaylı yoldan Türkiye turizmine de katkıda bulunmuş olacak.

Gama Gallery’nin, 4-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Art New York’taki standında ödüllü genç kuşak sanatçılarından hyperrealist Yigit Dundar’in eserlerinin yanı sıra Amerikalı sanatçı Thomas Frontini ve dünyaca ünlü heyketraş Emilie Gotmann’ın eserlerini de izlemek mümkün olacak.

Küratörlüğünü Şule Claire Altıntaş’ın yaptığı ‘’Vitrual Devrim’’ 4-6 Mayıs tarih aralığında Art New York, Pier 94 Manhattan, Gama Gallery 249 numaralı stantta izlenebilir.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI