SERGİ

Diana Thater’dan ‘Kaçak Dünya’ ve ‘Ağaç, Gölge, Deniz, Ay’ Borusan Contemporary’de

Diana Thater'dan 'Kaçak Dünya' ve 'Ağaç, Gölge, Deniz, Ay' Borusan Contemporary’de (2)

Borusan Contemporary’de ABD’li çağdaş sanatçı Diana Thater’ın kaçak avcılığa çağdaş sanat penceresinden baktığı Diana Thater: Kaçak Dünya ve çağdaş sanatın farklı deneylerini bir araya getiren Ağaç, Gölge, Deniz, Ay sergilerini görmek için son günler!

Küratörlüğünü Borusan Contemporary Genel Sanat Direktörü Kathleen Forde ile The Mistake Room’un Yöneticisi ve Sanat Direktörü Cesar Garcia’nın üstlendiği Diana Thater: Kaçak Dünya sergisi beş adet video temelli enstalasyondan oluşuyor. Diana Thater sergideki eserleriyle soyu tükenmekte olan canlıların yaşamını tehdit eden kaçak avcılığa çağdaş sanat penceresinden bakıyor.

Küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in yaptığı Ağaç, Gölge, Deniz, Ay’da ise, izleyiciye yeni medya sanatının Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan çarpıcı örnekleri sunuluyor. Sergi çıkış noktasını ise bir Necmi Sönmez klasiği olarak yine edebiyattan alıyor. Sönmez’e bu defa ilham veren eser ise modern Türk şiirinin ayrı, aykırı temsilcisi Oktay Rifat’ın ilk kitabında yer alan Bir Şehri Bırakmak adlı şiiri. Sergi ağırlıklı olarak dijital tekniklerle üretilmiş video, yerleştirme, fotoğraf, video heykeli, ışık objesi ve ses düzenlemelerinden yola çıkarak çağdaş sanatın farklı deneylerini bir araya getiriyor. Borusan Contemporary 18 Şubat 2018 Pazar günü son ziyaretçilerini ağırlayacak.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI