SERGİ

‘’Dilemma’’ Fotoğraf Sergisi Devam Ediyor

Rıza Erdeğirmenci

Fotoğraf Sanatçısı Rıza Erdeğirmenci’nin  ’’yaşamın gizemlerine’’ ışık tutan ‘’Dilemma’’ adlı Fotoğraf Sergisini İstanbullu Sanatseverle Buluşmaya Devam Ediyor

‘’Öz’’den görüntüye, ‘’Gerçeklik’’ten temsile!

Dilemma; algılar ve önyargılar ile dans ediyor, toplumsal kabullenmeleri dürtüyor, modern toplumlarda kültür kisvesi altında yapılmakta olan iletişim kirliliğine dikkat çekiyor; yanı sıra bireysel varoluş hallerini irdeliyor.

Postmodern çağın bireyi iki farklı ‘’kişilik’’ arasında yolunu bulmaya çalışıyor. Birisi dijital ortamda kendisinin yarattığı sanal kişilik, diğeri ise fiziki dünyada taşımak zorunda olduğu gerçek kişiliği. ‘’Like’’lar peşinde koşuştururken, giderek yalnızlaştığını ve gerçek kişiliğine yabancılaştığını görmemeyi tercih ediyor. ‘’Öz’’den görüntüye, ‘’Gerçeklik’’ten temsile doğru kayan bir dünya onunkisi.

Dilemma’nın diptikleri karşısında duran izleyici önce bir fotoğrafa, sonra diğerine bakıyor. Daha sonra ikisine birden baktığında üçüncü bir okuma düzeyine geçiyor; böylece çerçeve içinde sıkışıp kalmış anlamı ya da gerçekliği özgürleştiriyor. Bunu yaparken kendi iç dünyasında sıkışıp kalmış bir şeyleri de özgürleştirebilecek mi?

Rıza Erdeğirmenci’nin ’Dilemma’’adlı kişisel sergisini 16 Şubatta başladı ve 19 Marta kadar Gama Art Gallery’de izleyebilirsiniz.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI