SERGİ

İki Ayrı Mekanda Eş Zamanlı Sergi

İki Ayrı Mekanda Eş Zamanlı Sergi

Usta sanatçı Ali Raşit Karakılıç’ın ”Siz Hangi Portrede Saklı Kaldınız?” sergisi eş zamanlı, iki ayrı mekanda sergilenecek.

İstanbul’daki yeni kişisel sergisi, Arnavutköy’de Galeri SELVİN ve LOTUS Art Shop işbirliği ile gerçekleşecek. Sanatçının, farklı malzemelerle oluşturduğu duvar çalışmaları LOTUS Art Shop’ta, heykelleri ise Galeri SELVIN 2’de eşzamanlı olarak sergilenecek. KARAKILIÇ, “Geçmiş, yaşanmışlık ve anıların toplandığı büyük bir yüzey” olarak tanımladığı nice portreyi, temel malzeme olarak kullandığı hurda klima radyatörleri üzerine işlemiş. Alüminyum petek panelleri eğerek, bükerek yeniden şekillendirmiş. İzleyiciler, sanatçının kendine özgü bir teknik ve üslupla betimlediği bu portrelerde kendileri ile yüzleşecek, farklı ruh hallerinin nasıl vurgulandığını
gözlemleyerek ’Siz Hangi Portrede Saklı Kaldınız?’ sorusunu cevaplayacaklar.

İki Ayrı Mekanda Eş Zamanlı Sergi 1

Ali Raşit KARAKILIÇ’ın malzeme, estetik ve kurgu özellikleri ile ayrı bir önem taşıyan “SİZ HANGİ PORTREDE SAKLI KALDINIZ?” başlıklı sergisinin  açılışı 07 Şubat Çarşamba günü, saat 18:00’de Arnavutköy’de Galeri SELVİN 2 ve LOTUS Art Shop’da eş zamanlı olarak yapılacak. Sergi,  04 Mart 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

İki Ayrı Mekanda Eş Zamanlı Sergi 2

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI