SERGİ

Ivan Marchuk CerModern’de

Ivan Marchuk CerModern’de

İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından yaşayan 100 büyük dâhi arasında gösterilen Ukraynalı ressam Ivan Marchuk’un eserleri CerModern’de sergilenecek.

Birliği zamanında üretilen eserler cüretkâr, sembolik ve felsefi derin antik görüntülerle bezenmiş, tam kontrast dogmatik bir sosyal gerçekliği ifade etmekte. Eserler Marchuk’un Enstitü hayatından başlayıp ‘‘Dünyamın Sesi’’ dediği çalışmalarından ve olgunluk döneminde ortaya çıkardığı ve ‘‘Ruhumun Sesi’’ dediği çalışmalarına kadar farklı dönemde üretilen eserlerini kapsıyor. Marchuk’un paleti monokromatik ile sınırlanır ve böylece imgelemin gerçekliği güçlendirilir. Gerçekçi manzaraları, hafif ve karanlık dramatik kullanımla birleşince, huzursuzluk ve gizemin atmosferi yaratan, web’e özgü pigment katmanlarından oluşan tuhaf, yoğun bir dokuya sahiptir. CerModern ve Ukrayna Büyükelçiliği iş birliğiyle sergilenecek olan eserler 19 Kasım’a kadar ziyaret edilebilir.

Ivan Marchuk kimdir?
1936 Ternopol bölgesi Moskalevka köyünde doğan Marchuk, Lvov Uygulamalı Sanatlar Enstitüsü’nden mezun oldu. 1972 yılından itibaren kendi başlattığı ‘‘Pliontanism / Örgü Örme’’ tekniğiyle eserler üretmeye başladı. 1989 yılında Avustralya’ya göç etti ve 1979’da Moskova’da, 1980’de Kiev’de başlayan sayısız kişisel sergiye ev sahipliği yaptı. Taras Shevchenko’nun şiirlerinden esinlenerek çıkardığı 43 tuval, Kaniv’deki Shevchenko Ulusal Korumasındaki müzede sergilendi. 1989’dan beri Avustralya, Kanada ve New York’ta çeşitli sergiler düzenledi.

Ivan Marchuk CerModern’de

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI