SERGİ

Kadın Temalı “Karanlığa Süzülen Işık” Sergisi Art212’de

Kadın Temalı “Karanlığa Süzülen Işık” Sergisi Art212’de (2)

Bale, dans, resim, heykel, müzik… Sanatın neredeyse her alanına dokunan sanatçı Ceyda Caba Şendil’in kadın temalı karma sergisi Mayıs’ta Art212’de…

Figüratif tarzıyla beğeni toplayan ve sanatın birçok alanında aktif olan Ceyda Caba Şendil’in “Karanlığa Süzülen Işık” isimli karma sergisi 17-23 Mayıs tarihleri arasında Nişantaşı Art212’de gerçekleşecek.

Tablodan yüzüğe: Disiplinler arası yolculuk…
Ağırlıklı olarak yağlıboya eserlerin yer alacağı sergide fotoğraf, üzerinde tabloların figüratif öznelerini taşıyan özel tasarım yüzükler ve performans videosu da sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 925 ayar gümüş üzerine roze altın kaplama yüzükler sadece altı adetten oluşan özel bir koleksiyon.

“Yaşamın Döngüsü”, “Körlük”, “Onun Rüyası”
Gerek Dünyada gerekse ülkemizde yaşadığımız tüm kaotik ve karanlık durumların aslında insanlığın varoluşundan bu yana süregelen bir döngü olduğu gerçeğini sanata yansımalarla “Karanlığa Süzülen Işık” adlı karma sergisiyle verecek olan sanatçı Ceyda Caba Şendil’in eserlerinde umut söz konusu.

Yaşamın Döngüsü – Kaos alt edilebilir, Körlük-aydınlıkla aşılabilir, Onun Rüyası-gerçek olabilir… (Eser isimlerinden bazıları ve sanatçıya göre umut açılımlarıdır).

Her daim kadın…
Tüm çalışmalarında kadın figürleriyle dikkat çeken Ceyda Caba Şendil; “Sonuçta hepimiz kendimizi yaşamda merkeze koyuyoruz zira kendi varlığımızla dünyaya geliyoruz. Dolayısıyla bu evrende yaşayan her şey insanın ta kendisi. Ben de kendimi kullanıyorum, yani kadını. Dans ederek, bir yüzüğün üzerindeki figür olarak, resimden seslenen kadın olarak. Hepimizin birbirimizin hikayelerinde kendisini bulması mümkün. Bir de kişisel bir sergimde ilk kez sanatın farklı disiplinlerini aynı çatı altında topluyorum dolayısıyla Art212’de gerçekleşecek sergim için çok heyecanlıyım zira sandık açılıyor…” dedi.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI