SERGİ

“Konuşan Resimler Ebedi – Edebi” Eskişehir’de

“Konuşan Resimler Ebedi - Edebi” Resim Sergisi Eskişehir’de

Sanatçı Ebru Ceylan, konseptini oyuncu Selen Öztürk ile oluşturduğu “Konuşan Resimler” sergisinin beşincisini Eskişehir’de açtı.

“Ebedî – Edebî” ismi verilen sergi, Cumhuriyet döneminin beş farklı akımından edebiyatçıların hayatlarını, kırılma noktalarını, hayallerini ve aşklarını plastik sanatlar ile edebiyatı birleştirerek tekrar gün yüzüne çıkartıyor, günümüz kuşağı ile buluşturuyor.
Sergide yer alan yağlı boya tablolara eşlik eden hikâyeleri de Türkiye’nin önde gelen oyuncuları ve seslendirme sanatçıları seslendiriyor. Bu seslendirmeler dijital ekran ve kulaklıklar ile sergi boyunca davetlilere aktarılıyor olacak.

“Konuşan Resimler Ebedi - Edebi” Eskişehir’de 1

Farklı fikirlerin, dünden bugüne, bugünden yarına, tuvale yansıyan renkler gibi farklılık ve uyum içinde bir arada yaşamasını hayal eden sanatçı, bu sergide farklı fikirleri ile tarihe iz bırakan edebiyatçıları ağırlıyor.
Eskişehir’de bu serginin olmasının daha anlamlı olduğunun da altını çizen Ceylan, Eskişehir’de yapılmak istenen kömürlü termik santraline bir sanatçı ve insan olarak duyarsız kalmadığını, dile getirdi. Yola çıktığı fikrin sonuna kadar arkasında olup Eskişehir’de kömürlü termik santraline “Hayır’” dediğini ifade etti.

52 eserin yer alacağı serginin açılışı ise 20 Ocak Cumartesi akşamı saat 18:00’de Mart Galeri Eskişehir’de yapıldı.

“Konuşan Resimler Ebedi - Edebi” Eskişehir’de 2
“Konuşan Resimler Ebedi - Edebi” Eskişehir’de 3

“Konuşan Resimler Ebedi - Edebi” Eskişehir’de 4

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI