SERGİ

Özdemir Altan’ın Son Dönem Çalışmaları “Soyağaçları 2016-2017”

minOzdemir Altan, 2016-2017, Tu val üzeri akrilik, 130x97 cm

14 Kasım 31 Aralık tarihleri arasında Özdemir Altan’ın son dönem çalışmalarını içeren “Soyağaçları 2016-2017” adlı solo sergisine ev sahipliği yapacak

Soyağaçları, Altan’ın anne tarafının soyağaçlarından esinlenilerek 1989’da doğmuş olan sekizinci dönemidir. Sanatçı, bu dönemini şöyle açıklamaktadır ; “Soyağaçlarının basitliği ve yalınlığı, sanatçının gücünü gösterebilmede konunun etkileyiciliğinin yardımcılığına sığınmaması geleneğinde tam bir biçilmiş kaftandı. Böylece, bu bana bir hiçten bir alem yaratma fırsatı verdi.” Bu sergide sanatçının Soyağaçları serisine ait son dönem eserlerini göreceğiz.

Özdemir Altan Kimdir?

1931 yılında doğdu, İstanbul’da yaşıyor. 1956 yılında İDGSA Resim Bölümü Zeki Faik İzer Atölyesini bitiren sanatçı; 1963 – 1965 Paris Bienalleri başta olmak üzere çok sayıda uluslararası ve ulusal etkinliklere katıldı, kişisel sergiler açtı. Yazar ve konferansçı ve küratör olarak yaygın bir isim yaptı. Türkiye’de ilk küratörlük eylemi olan Avni Lifij sergisi (1968) bu anlamda ilk girişimdir. Modern, avangard düşünce, Pop Art ve özellikle Postmodern’i Türkiye’de ilk geliştiren kişi oldu.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI