SERGİ

Ressam Akın Ekici’nin Rüyaları “Rem” Sergisi Karbon Gallery’de

Ressam Akın Ekici’nin Rüyaları “Rem” Sergisi Karbon Gallery’de (3)

Karbon Gallery, bahar sezonuna Çağdaş Türk sanatının yükselen sanatçılarından Akın Ekici ve “REM” adını verdiği yeni sergisi ile merhaba diyecek

4 Nisan’da açılacak sergide yer alan tüm eserler, ressam Akın Ekici’nin hayallerinin ve rüyalarının REM uykusunda dönüştüğü rengarenk desen, doku ve imgelerin soyutlamalarını yansıtıyor. Sanatçının REM’inden doğan renklerinin kapladığı eserleri 3 Ağustos 2018’e dek Karbon Gallery’de görülebilecek.

Hazır ofis sektöründe 2011 yılında Türkiye’nin ilk ve tek hazır ofis binası olarak hizmet vermeye başlayan Windowist Tower’ın bünyesinde bulunan Karbon Gallery ve Art Lounge sergi alanlarında görülebilecek “REM”, ressam Akın Ekici’nin dördüncü kişisel sergisi olacak.

Serginin açılışında; usta tiyatrocu, yönetmen ve yazar Tamer Levent’in yapacağı açılış konuşmasının ardından, Apsara Dance Factory Akın Ekici’nin REM’inden yola çıkan, rüyalarımızı, olduğumuz ve olmayı istediğimiz kişiyi, başka boyutlardaki benliğimizin bu boyuttaki bize etkisini bazen hatırlatan bazen sorgulatan tuvallerinin yanında Bharatanatyam performanslarıyla yer alacaklar. Mistik dansçıların sunacağı performans, Apsara’ların heykellerinde betimlenen pozların dansı ve aynı zamanda Dünya’nın en eski koreografilerinden biri olarak kabul ediliyor.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI