SERGİ

Teoman Südor’un “Sonsuzluk” Sergisi

Teoman Südor ‘un “Sonsuzluk”  Sergisi 5

55 Yıllık sanat yaşamını geride bırakan duayen sanatçı Teoman Südor’un sanatçı olarak zaman ve mekandan soyutlanmış doğa, ışık ve felsefe üzerine kurduğu ‘Sonsuzluk’ adlı resim sergisi 7 Nisan’ dan itibaren Galeri Diani’de!

Teoman Südor’un ‘Sonsuzluk’ adlı kişisel sergisi 7-28 Nisan 2018 tarihleri arasında Galeri Diani’de gerçekleşiyor. Serginin adından da anlaşıldığı üzere yapıtlar; sanat yaşamında edindiği deneyimlerini çok daha fazla yalınlaştırarak, çok daha fazla dinginleştirerek ama paletindeki renkleri çok ama pek çok arttırıp zaman ve mekân ögelerini birbiri içinde eriterek doğa ve insanın sonsuz döngüsünü sorguluyor.

 

Teoman Südor’ un yapıtları her sergisinde olduğu gibi bir önceki sergisinin adeta devamı niteliği taşıyor. Bu kişisel sergisinde sanatçı yağlı boya tabloları ile izleyiciyi; dolambaçsız, yalın ama bir o kadar da simgesel anlatımıyla içsel bir yolculuğa çıkartacak.

 

Galeri Diani’nin son beş yıldır gelenekselleştirdiği sanatçıların, eleştirmenlerin ve izleyicilerin katılımıyla gerçekleştirdiği sergi üzerine yapılacak olan Teoman Südor’un söyleşi ise 21 Nisan Cumartesi 2018 tarihinde gerçekleşecek.

 

Teoman Südor ‘un “Sonsuzluk” Sergisi 2

Teoman Südor Hakkında

Sanat yaşamda 55 yılını geride bırakan duayen sanatçı İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Bedri Rahmi Eyüboğlu atölyesinden mezun olduktan sonra devlet bursuyla Roma Güzel Sanatlar Akademisinde doktora yapmak üzere Roma-İtalya’ya eşi ressam Gülseren Südor ile birlikte gitti. Eğitimine devam ederken üretmeye devam etti. Türkiye ‘ye döndüğünde İstanbul Teknik Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı ve 1985 yılında sanatta yeterliliğini tamamladı. 2006 yılında emekli olduktan İstanbul Kültür Üniversitesinde eğitim vermeye devam etmektedir. Başta İtalya ve Avusturya olmak üzere yurt dışında 9 kişisel, yurt içinde ise 67 kişisel sergi açmış, yurtdışı dahil olmak üzere 20 den fazla fuar, bienal ve trienale katılmış sayısız karma sergide yer almıştır. Yapıtları yurtiçi ve yurtdışında birçok koleksiyonda yer almakta ve müzelerde bulunmaktadır.

Teoman Südor ‘un “Sonsuzluk” Sergisi 1

Teoman Südor ‘un “Sonsuzluk” Sergisi 3

Teoman Südor ‘un “Sonsuzluk” Sergisi 4

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI