SERGİ

“Yeni Nesil Ressamlar – Prestige” Sergisi Açılıyor

Yeni Nesil Ressamlar – Prestige Sergisi Açılıyor

Türkiye’ de ihtiyaç duyulan tüm değişimleri yapacak olan gençlerdir. Sanata ilgiyi de ülkemizde kalıcı bir ilgiye dönüştürecek olan ‘’Yeni Nesil Genç Ressamlar’’dır.

Nesillerdir Anadolu coğrafyasında birikerek bugünlere gelen muhteşem zenginliklerin sesini, rengini, varlığını ve resim sanatının ihtiyaç duyduğu değişimi genç ressamların yapacağına inanmaktayız. Sanat ile ilgili her hangi bir vatandaşımıza bir soru yöneltirsek uzun uzun dertleri anlatır ve çözüm yolunu da gösterir. Çözümü uygulamaya gelince ortada çok az kişiyi veya kurumu bulabiliriz. “Yeni Nesil Ressamlar” sorunu sadece konuşmak yerine bizzat elini taşın altına koyarak kendini yapılandırdı.

Şu an çok güçlü bir genç ressam grubunun geldiğini ve barajda biriken bu genç ressam potansiyelinin kontrollü olarak sanat camiası ile buluşturulması gereğine inanmaktayız. Sesini-rengini-varlığını duyurmaya çalışan ve görüp de görmemezlikten gelinen Yeni Nesil Ressamları anlatmaya ve bunu birlikte eyleme dönüştürmeye çalışıyorum. Bu hareketinin özü içimizdeki fili ayağa kaldırmaktır. Bunu “Yeni Nesil Ressamlar”la birlikte yapabileceğimize inanmaktayız.

Tamamı güzel sanatlar eğitimi almış ve Anadolu’ya yayılmış genç ressamlarından oluşan ‘’Yeni Nesil Ressamlar ‘’ topluluğunun 20 genç ressamının “YENİ NESİL RESSAMLAR – PRESTİGE” adlı sergisi Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Füreya Koral Sergi Salonu’ nda 18 Ocak 2018 Perşembe günü sanatseverlerle buluşuyor. Sergi 18 Ocak 2017 – 29 Ocak 2017 tarihlerinde ziyaret edilebilir.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI