ETKİNLİK

7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin Ana Teması ‘Adalet’

suçveceza-film-festivali

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali bu yıl ‘Adalet’ ana temasıyla yapılacak.

4 Ağustos’ta sona eren ve yaklaşık 550 uzun metraj filmin başvurduğu festivalde; değerlendirmeler sonucunda ‘Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda toplam 10 film yarışacak. En iyi film 10 bin euro ödül alacak. Seyircilerin yarışma filmleri arasından seçtiği filme ise ‘Habertürk Seyirci Ödülü’ verilecek. Uzun metraj jürisinde Feride Çiçekoğlu (başkan), Demet Evgar, Selman Dursun, Tarık Tufan ve Barry Ward yer alıyor.

Yaklaşık 3 bin tane kısa filmin başvurduğu ‘Altın Terazi Kısa Film Yarışması’nda ön elemeyi geçen on film yarışmaya hak kazanacak. Yarışmanın ödülü 2 bin 500 euro olarak belirlendi. Kısa metrajın ana jürisinde İlksen Başarır (başkan), Funda Eryiğit ve Faysal Soysal yer alırken, ön jürisi Korhan Bozkurt, Yosi Mizrahi ve Deniz Uğur’dan oluşuyor.

Festival bu yıl yine ‘Yarışma’, ‘Panaroma, ‘İz Bırakanlar’ seçkisiyle seyircinin karşısına çıkacak, bu bölümler kapsamında 30 tane uzun metrajlı film seyirciyle buluşacak.

7. Suç ve Ceza Film Festivali 1

Festival bu yıl 3-9 Kasım 2017 tarihleri arasında uzun ve kısa film yarışmaları, gösterimlerin yanı sıra düzenlenecek paneller, atölye çalışmaları ile Beyoğlu Atlas ve Nişantaşı City’s sinemalarında seyirciyle buluşacak. Festivalin akademik kısmında ise ‘Hukuk Devletinin Terör ve Darbelere Karşı Korunması’ konusunda akademik sunumlar gerçekleştirilecek.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI