SİNEMA

Baba Kız İliskisini Anlatan En İyi Filmler

benim adım sam

Her çocuğun kahramanı olan babalar için kız çocukları ile olan ilişkilerde kahramanlığın derecesi çok daha büyük. Babalar Günü’nde baba kız ilişkisini anlatan en iyi filmleri derledik.

Benim Adım Sam/I am Sam (2001)

benim adım sam

Baba Sam Dawson (Sean Penn) yaşadığı hastalık yüzünden yedi yaşındaki bir çocuğun zeka seviyesine sahip bir babadır. Eşi tarafından da bu nedenle terk edilen ve kızıyla tek başına yaşayamaya çalışan Sam’in asıl dramatik hikayesi ise biricik kızı büyümeye başladığında ortaya çıkar. Sosyal güvenlik kurumlarının kızını elinden aldığı babanın, çocuğunu geri alma mücadelesi kendine hayran bırakıyor.

 

Senden Bana Kalan/The Descendants (2011)

senden bana kalanAltın Küre ve Oscar başta olmak üzere pek çok ödüle imza atan Alexander Payne yapımı film, baba kız ilişkisinin yanı sıra tam bir güçlü aile hikayesi. Karısı feci bir kaza sonucu yaşam destek ünitesine bağlı olan Matt King (George Clooney), kızlarını alarak yaşamını sorgulayacağını uzun bir yolculuğa çıkar ve acı gerçeklerle karşılaşır. Dram türünde olmasına karşın zaman zaman güldüren filmlerden biri diyebiliriz.

 

 

Başka Bir Yerde/Somewhere (2010)

başka bir yerdeYönetmen Sofia Coppola’nın hikayesi ve sinema diliyle bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardığı bu filmde; Johnnie Marco (Stephen Dorff) gece hayatı, kadınlar ve lüks bir yaşamla hayatını geçiren bir Hollywood oyuncusudur. Dışarıdan harika bir hayatı var gibi görünse de aslında çok yalnızdır. Bir gün 11 yaşındaki kızı Cleo (Elle Fanning) babasına sürpriz bir ziyaret yapar ve bu ziyaret babanın hızlı hayatının değişmesine neden olurken ayakları yere basan bir babaya dönüşür.

 

Kesinlikle Belki/Definitely Maybe (2008)

kesinlikle belkiBaba kız arasındaki ilişkiyi anlatan bu film romantik komedi türünde. Yönetmenliğini Adam Brooks’un yaptığı bu filmde Will Hayes (Ryan Reynolds) 30 yaşında, bir kızı olan ve boşanmak üzere olan bir babadır. Filmde, anne ve babasının hikayesini öğrenmek isteyen Maya, Will’i geçmişle yüzleştirecektir. Fakat bu olay baba kız arasında adeta bir bilmeceye dönüşecektir.

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI