SİNEMA

Elveda Berlin

berlinnn

Duvara Karşı, Yaşamın Kıyısında gibi filmleriyle pek çok festivalde boy gösteren Fatih Akın’ın yeni filmi Elveda Berlin’in afişi ve ilk fragmanı yayınlandı.

elvedaBaşrollerini Anand Batbileg, Tristan Göbel, Nicole Mercedes Müller ve Julius Felsberg’in paylaştığı film, Wolfgang Herrndorf’un 30 dile çevrilmiş çok satan romanı Goodbye Berlin kitabından uyarlama. Fatih Akın’ın ilk filmlerinden Temmuzda’yı anımsatan Elveda Berlin, 14 yaşındaki Maik ile yeni sınıf arkadaşı Tschick’in çalıntı bir arabayla çıktıkları yolculuğu anlatıyor.
30 Eylül’de vizyona girecek filmin konusu kısaca şöyle: Maik Berlin’de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen genç bir çocuktur. Ailesiyle geçireceği yaz tatili bir anda yerle bir olur. Maik’in annesi rehabilitasyon merkezine yatırılır, babası da genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Maik evde tek başına kalmıştır ve yazın ne kadarını böyle geçireceği de belirsizdir. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirmeye başlar. Ancak okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick, bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Arkadaşının planı sakin evlerini geride bırakıp Maik’le birlikte bir maceraya atılmaktır. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde Berlin’i terk etmeye karar verirler. Bu ikisi için de büyük bir macera olacaktır…

 

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI